CHP'de değişiklik kaçınılmazdır

Mustafa Mat
Mustafa Mat

GENEL

başkan seçildiğinde hatırlarsanız ilk seçimde 40 puanlık bir hedef koymuştu. Yapılan seçimlerde alınan oy bu hedefin çok gerisinde kalınca 5 puan daha aşğıya çekerek hedefinin 35 puan olduğunu söyledi. Ama alınan sonuçlar ortada. Acaba onca yıldır şürekaları ile birlikte oturduğu koltukta 50 yıl daha otursa CHP'yi bırakın iktidara getirmeyi aldığı en yüksek oy oranı kaç ise o oranın 1-2 puan üzerine çıkması mümkün mü?

Bence bırakın arttırmayı, mevcudu muhafaza etmesi dahi mümkün değildir. O zaman yapılması gereken derhal CHP'yi olağanüstü kongreye götürmektir. Ama nerede? Arkadaş kongre isteyenleri "Koltuk" ile itham ediyor. Aslına bakarsanız asıl koltuk sevdalısı olan kendisi ve pek çoğu yanlış isimlerden oluşan şürekalarıdır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi bugün layık olmayanların yönetimi altındadır. Aslında işgal demek daha doğrudur.
Lütfen Kılıçdaroğlu ve yanındakilerin hangi yanlışlarını anlatalım. Atatürk'ün partisinde Kılıçdaroğlu tarafından milletvekilliği hediye edilen odasındaki Atatürk posterini indiriyor, ona bir şey yok, bu durumdan rahatsızlığını dile getiren milletvekili Aylin Nazlıaka hanımefendi "Kesin ihraç" talebi ile apar topar partiden atılıyor.
Partide 24 Haziran bahanesiyle hazır fırsat ele geçmişken mantığı ile birçok ulusalcı birer birer kapının önüne konuldu.
Efendim partide PKK'ya sempati duyanları mı ararsınız, marjinal solcu mu ararsınız, bir kısmı fanatik mezhepçi mi ararsınız, altı ilke ile asla barışık olmayanları mı ararsınız. Yani kısacası CHP emin ellerde değil. O nedenle CHP'de yeni bir yönetime acilen ihtiyaç var. Duyarlı CHP delegeleri gereğini yapacaktır. Bundan emin olunuz.
Muharrem İnce CHP'ye Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çok daha iyi Genel Başkanlık yapar. CHP'yi daha yukarılara taşıyacağından rahatlıkla emin olunuz. Gerekli imzaların toplanarak CHP'de genel başkanlığın ve yönetimin değişeceğinden kesinlikle emin olalım.

- Yeni Alanya Gazetesi, Mustafa Mat tarafından kaleme alındı
https://www.yenialanya.com/makale/4074815/mustafa-mat/chpde-degisiklik-kacinilmazdir