Alanya'ya üç büyük tanıtım

ÜÇ büyükler bir arada ilk kez devre arası kamp döneminde Alanya'da seyirci önüne çıktı. Fenerbahçe 15 Ocak'ta ALBİMO Alanyaspor ile hazırlık maçı yaparken, Galasataray ve Beşiktaş 16-18 Ocak tarihlerinde 'International Royal Cup' adlı turnuva kapsamında taraftarı önüne çıktı. Galatasaray'ın devre arası kampını Goldcity Otel'de yapması da sporseverlerin dikkatini Alanya'ya çekti. Bu organizasyonlar sayesinde ilk kez 3 büyükler aynı kamp döneminde Alanya'ya geldi.

'KATMA DEĞERİ HESAPLANAMAZ'

Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, Travel Park acentasının Alanya'da düzenlediği 'International Royal Cup' futbol turnuvasının sorunsuz geçtiğini söyledi. Bundan sonra büyük kulüplerin Alanya'ya sıcak bakacağını belirten Uğur, "Organizasyon hatasız geçti. Kafalarda soru işareti kalmadı. Bu organizasyonun katma değerini hesaplayamayız" dedi.

'ÇAVUŞOĞLU'NUN KATKISI OLDU'

Organizasyon sürecinde Travel Park Yönetim Kurulu Başkanı Doğukan İntepe'nin hazırlık aşamasında kulüplerle yaptığı görüşmelerde Alanya Belediyesi'nin de yer aldığını dile getiren Uğur, "Organizasyon sürecinin tüm aşamalarında yer aldık. Turnuvanın Alanya'da yapılması için gereken her şeyi yaptık. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katkısı büyük oldu" diye konuştu.

'TÜRKİYE'NİN GÖZÜ ALANYA'DAYDI'

Alanya Belediyesi'nin bütçesinden hiçbir masraf yapmadıklarını kaydeden Uğur, şöyle devam etti: "Sürecin takipçisi olduk ve turnuvayı hatasız bitirdik. Tüm Türkiye'nin gözü Alanya'da oldu. Ciddi sayıda maç bileti verilen ALBİMO Alanyaspor da bu turnuvadan gelir elde etti. Sorunsuz bir turnuva olduğu için bundan sonra kulüpler Alanya'ya sıcak bakacak. Bize bu imkanı sağlayan Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel'e de teşekkür ediyorum."

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4063055/alanyaya-uc-buyuk-tanitim