Booking.com: Bu süreçten Türk turizmi zarar görüyor

TÜRKİYE içindeki faaliyetlerine tedbir konan, Hollanda menşeli online rezervasyon portalı Booking.com, otelcilerin kısıtlama kararından zarar gördüğünü belirterek kararın Türkiye'nin imajına zarar verdiğini belirtti. 
 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin Booking. Com ile sorunu çözmek için görüştüklerini açıklamasının ardından Booking.com’dan yapılan yazılı açıklamada uygulamadan Türkiye’nin zarar gördüğü belirtildi.
 
Açıklamada Türkiye'den gerçekleştirilen online rezervasyon faaliyetlerinin kısıtlanmasına yönelik yapılan itirazın hukuki sürecinin sürdüğü, 10 Mayıs'ta gerçekleştirilen duruşmada, mahkeme heyetinin bir karar vermediği, duruşmayı 26 Mayıs'a ertelediği belirtilerek, otelcilerin bu süreçte Booking.com'a destek verdiğine işaret edilerek şöyle deniliyor:
 
"Türkiye'de işbirliği yaptığımız birçok otel işletmesi, bu kararın işlerine verdiği ekonomik zararı ve Türk turizmi üzerinde yarattığı olumsuzlukları ifade etmek amacıyla kendi iradeleriyle hukuki sürece müdahil olmayı seçmişlerdir" ifadesini kullandı. Hukuki süreç boyunca, Türkiye'de 13 binden fazla konaklama sağlayıcısının Booking. com işbirliğinden hem müşterileri, hem kendi işletmeleri, hem de Türk turizm endüstrisi için sağladığı katma değerin öneminin sağduyulu ve doğru bir şekilde değerlendirileceğine dair inancımızı sürdürmekteyiz"

- Yeni Alanya Gazetesi, Turizm bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4040194/bookingcom-bu-surecten-turk-turizmi-zarar-goruyor