Arıcı’dan kış turizmine destek sözü

KÜLTÜRve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Alanya programı kapsamında Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ve yönetim kurulu üyelerini de teşkilat bürosunda ziyaret etti. Alanya Kaymakamlığı ve ALTSO ziyaretlerinin ardından, mensubu olduğu AKP’nin Alanya’daki yöneticileriyle buluşan Arıcı, burada hem Alanya için yapılacak projelerden söz etti, hem de Alanya’nın tanıtım konusunda yetersiz kaldığına dikkati çekti. Berberoğlu ve ekibine başarılar dileyen Arıcı, “İnşallah Hüseyin Güney’den devraldığınız bu bayrağı daha ileriye götüreceksiniz” dedi.

‘GOLF ALANLARI İHALE AŞAMASINDA’

Alanya’da kış turizmine büyük ivme kazandıracak olan Akdağ Kayak Merkezi projesi ile ilgili sürekli çalışma halinde olduklarını ifade eden Arıcı, “Bu 2.000 yılından beri süren bir proje. Çevre koruma alanı içerisinde olduğu için bu kapsamdan çıkarmak epey zamanımızı aldı. Şu an proje aşaması sürüyor. Biz Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak Akdağ Kayak Merkezi projesini ihaleye çıkacak düzeye getireceğiz. Golf alanları da şu an ihale aşamasına geldi. Bundan sonra inşallah yatırımcısıyla kavuşacak. Alanya sportif tanıtım konusunda birçok büyükşehirden bile ileride” diye konuştu.

‘ALANYALILAR BÜYÜK ÖNEM VERİYOR’

Başkanlığını Alanyalı Emin Müftüoğlu’

nun sürdürdüğü Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun (TBF) başlattığı Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun ülke tanıtımına çok büyük katkı sağladığını ifade eden Arıcı, “Peki, bu faaliyet neden Kemer’de veya Belek’te değil de Alanya’da yapılıyor? Çünkü Alanyalılar bu işe büyük önem veriyor. Bunlar hep özverili çalışmalarla oluyor. Türkiye ve Alanya artık deniz, kum ve güneş gibi klasik turizm algısının dışında etkinliklere yönelmeli. Bu anlamda sağlık ve termal turizmi çalışmaları var. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin’in söylediği gibi tanıtımda çatı güçlendirilmeli” dedi.

‘ALTYAPI SAĞLAM OLURSA SORUN YOK’

Şehirdeki tüm dinamiklerin üzerine düşeni yapması halinde Bakanlık olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını dile getiren Arıcı, “Ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan da Antalya-Alanya-Karaman Otobanı ve hızlı tren projeleri konusunda müjde verdi. Altyapı ne kadar güçlü olursa, gelen misafir gideceği yere ne kadar çabuk giderse biz de o kadar güçlü oluruz. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da takipçisi olduğu Gazipaşa Havalimanı’nda Gazipaşa'dan çok Alanyalılar çalıştı. Sizler bize hep destek verdiniz. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Amacımız taş üstüne taş koyabilmek. Allah utandırmasın” diye konuştu. AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu da Arıcı’ya ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

- Yeni Alanya Gazetesi, Turizm bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4027447/aricidan-kis-turizmine-destek-sozu