Başbakan'dan valilere talimat!

BAŞBAKAN'IN açıklamalardan satır başları şöyle;
* Ahmet Arif Denizolgun vefatını öğrenmiş bulunuyoruzi, ailesinin başı sağolsun.
* Birkaç hususda deyinmek istiyorum; biz buradan gördüğümüzle sizin gördüğünüzün aynı olmadığını biliyoruz. Biz talimatları gönderiyoruz ve düşünüyoruz ki her şey çiçek gibi gidiyor. Böyle olmadığını biliyoruz, gittiğimizde de görüyoruz. Sadece Ankara'yı sorumlu tutmak da yanlış olur. Ankara sizinle iletişim halinde olacak, siz de Ankara ile iletişim halinde olacaksınız. Valilerin alınan kararların yerinde uygulamasını görmesi gerekir. Sahadaki hiçbir iş şekil ve usul hatası yapılmadan olmaz. Uygulamanın içinden gelen bir arkadaşınız olarak söylüyorum. Memleketin, milletin işini yaparken şekil, usul hatası yapabiliriz. Mesele milletin, ülkenin menfaati ise hata yapın ama hainlik yapmayın.
* FETÖ soruşturmas nedeniyle kamudan ciddi tasfiyevar. Zaman zaman titiz davranılmadığı şikayetleri geliyor. Biz intikam düşüncesi ile ilerlemiyoruz. Biz her yeri tek tek kontrol edemeyiz. Sizlerin kararınıza güvenmemiz gerekiyor. Kılı kırk yarın. Ölçümüz belli 17/25 Aralık sonrası milattır dedik.
* Bu alçak terör örgütünün tüm unsurlarının tasfiyesini uzatmadan yapmanız gerekiyor. 
*Talimat verdim, tüm illerde bir kriz merkezi oluştururlacak. Kendisine haksızlık yapıldığuını söyleyenlerin şikayetleri bir birim vasıtasıyla toplanacak.
SOYLU: EN BÜYÜK GÖREVİMİZ BUDUR
* Etrafımızda bir ateş çemberi olmasına rağmen Türkiye hedeflerinde önemli mesafe aldı. Biz merhamet ve şefkat medeniyetinin insanlarıyız
* Darbecilere ders vere bu aziz millete hizmet onurların en yücesidir. 
* Çocuklarımızın okullarına ve evlerine güvenle gitmesi bizim en büyük görevimizdir.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4008956/basbakandan-valilere-talimat