Putin'i kızdıracak sözler

JOHNSON, BBC'de yayınlanan "Andrew Marr" programında yaptığı  açıklamada, Halep'de trajik bir durumla karşı karşıya olunduğunu ve şehrin  barbarca bombalandığını kaydetti. 
 Halep'e yardım taşıyan Birleşmiş Milletler (BM) konvoyuna bu hafta  yapılan saldırıya ilişkin soruya Johnson, "Putin rejimi sadece Esed'e tabancayı  uzatmıyor, Putin aynı zamanda tabancayı da ateşliyor. Halep'de trajik bir durumla  karşı karşıyayız. Halep barbarca bombalanıyor. 2013 yılından bu yana Batı'nın  uygulanabilir bir askeri tepkisi olmadığını söyleyebiliriz. Rusya'ya karşı  yaptırımları sıkılaştırıyoruz. Rusya bu savaşı daha korkunç hale getirmekle  sorumludur. BM yardım konvoyuna saldırısında kasıt olup olmadığı incelenmeli. Bu  savaş suçudur." yanıtını verdi. 
İngiltere'nin AB'den resmen ayrılma sürecini başlatacak Lizbon  Anlaşmasının 50. maddesinin yürürülüğe sokulacağı tarihle ilgili ise Johnson, "Bu  yıl sonundan önce yürürlüğe konmayacak. Ancak Başbakan Theresa May'in de  söylediği gibi bu süreç uzatılmamalı." dedi. İngiliz hükümetinin gelecek yılın  ilk yarısında 50. maddeyi yürürlüğe koyması bekleniyor.

- Yeni Alanya Gazetesi, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4006909/putini-kizdiracak-sozler