Alanya Kurban'a hazır

ALANYA Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Kurban Bayramı’nın huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli bütün tedbirlerin alındığını belirtti. 9 günlük bayram tatili dikkate alınarak geniş kapsamlı tedbirler alındığını ve bayram tatili süresince alınan tedbirlerin titizlikle uygulanacağını söyleyen Kaymakam Tanrıseven, Alanyalılara ve Alanya’da tatilini geçirecek vatandaşlara huzurlu bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu.
EMNİYET TEDBİRLERİ ARTIRILDI
Emniyet ve Jandarma, alınan tedbirler kapsamında bayram süresince güvenlik tedbirlerini artırdı. Emniyet güçleri, toplu taşıma araçları ile duraklar, alışveriş merkezleri, pazaryerleri, eğlence ve dinlence yerleri gibi halkın yoğun olarak bulunacağı alanlarda olası yankesicilik, kapkaç, hırsızlık ve gasp olaylarına karşı yaya ve motorize ekipler görevlendirilecek. Ayrıca Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekiplerince karayollarında, şehrin giriş ve çıkışlarında kimlik kontrolü ve rutin uygulamaların yanı sıra Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı da sahil bandından faaliyetlerini aktif şekilde sürdürecek. Bayram tatili süresince oluşabilecek kazaların önüne geçilebilmesi için karayollarında trafiğin tanzimi ve denetimi ile görevli ekiplere takviye personel görevlendirmesi yapılarak önemli kavşak, geçit ve güzergâhlarda sabit ekipler konuşlandırılacak. Radarla hız tespit ekiplerince şehir merkezine giriş ve çıkış bölgelerinde denetimlere ağırlık verilecek.
HAYVAN PAZARI DENETLENECEK
Öte yandan Alanya genelinde hayvan pazarları ve hayvan kesim yerlerinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce gereken tedbirler alınarak denetimler titizlikle yürütülecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ayrıca eğlence yerlerine, gıda satışı yapan işyerlerine ve sebze pazarlarına etkin denetimlerde bulunacak. Sağlık Müdürlüğü'nce acil servisler ve ambulanslar ise Kurban Bayramı süresince daha aktif hizmet verecek. Sosyal hizmet kurumlarının vatandaşlar tarafından ziyaretlerine esas olmak üzere gerekli tertip ve düzenlemeler Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nce sağlanacak.
İHBAR VE ŞİKAYET HATLARI
Kurban Bayramı’nın huzur ve güven ortamında kutlanması için vatandaşlar ihbar, şikayet ve yardım taleplerini aşağıdaki iletişim adreslerinden güvenlik birimlerine iletebilecekler.
Emniyet Müdürlüğü - 155 (511 23 12)
Jandarma Komutanlığı - 156 (513 10 03)
Acil Sağlık Hizmetleri - 112
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü - 174 (513 12 32)

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4005944/alanya-kurbana-hazir