‘Küfredince öldürdüm’

GEÇEN 14 Ağustos'ta Varsak mevkiindeki ormanlık alanda piknik yapanlar, bir kıza ait ceset buldu. Başı taşla ezilip, boğazı kesilerek öldürülen kişinin, hakkında kayıp başvurusu yapılan Gülizar Turan olduğu tespit edildi. Görgü tanıklarının ifadelerine ve güvenlik kameraları görüntülerine göre toptancı sebze ve meyve halinde hamallık yapan Cengiz D. cinayet şüphelisi olarak gözaltına alındı. Sorgusunda suçunu itiraf eden Cengiz D., tutuklandı.
'YAPTIĞIMDAN PİŞMANIM'
İfadesinde Gülizar Turan'ın para karşılığı erkeklerle ilişkiye giren biri olduğunu öne süren Cengiz D., kendisinin de birkaç kez ilişkiye girdiğini söyledi. Cengiz D., cinayeti nasıl işlediğini ise şöyle anlattı: "Olay günü motosikletimle yoldan geçerken Gülizar Turan durmam için bana el kaldırdı. Ben de durup kendisiyle pazarlık yaptım. Sonra motosikletle Varsak bölgesindeki ormanlık alana gittik. Burada konuşurken kendisinin bana yaptığı bir yanlışı hatırladım. 2-3 ay önce Gülizar Turan ile Zeytinköy bölgesinde karşılaştığımda yanındaki birkaç kişiye beni dövdürttü. Beni dövenler bıçak çekerek motosikletimin anahtarını ve 100 liramı aldı.
'ARAMIZDA İLİŞKİ OLMADI'
Ben 155'i arayıp yardım istedim. Ekip arabası gelince bu kişiler motosikletimin anahtarını bana doğru attılar. Paramı ise vermeden kaçtılar. Olay günü Gülizar Turan'a bunun hesabını sorduğumda bana gerekirse bu olayı tekrar yaptırabileceğini belirterek küfür etti. Bunun üzerine üzerimdeki bıçağımı çıkarıp göğsüne birkaç kez vurdum. Bana tükürünce kendimi kaybettim ve birkaç kez daha vurdum." Olay yerine cinsel ilişkiye girmek için gittiklerini aktaran Cengiz D., "Ancak aramızda ilişki yaşanmadı. Olay nedeniyle çok üzgün ve pişmanım" dedi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/4001514/kufredince-oldurdum