Bolu Dağı'nda hizmette sınır yok

Haber: Erkan UYSAL
BOLU Dağı Mangalevi, et başta olmak üzere eşsiz lezzetleri, kahvaltıdan başlayarak özel günlere ev sahipliği yapma imkânı, 'Önce güzel hizmetle güler yüz, daha sonra para' ve hijyeni ön planda tutan anlayışıyla misafirlerine hem tarihi bir mekânda unutamayacakları tatlar sunuyor, hem de hoşça zaman geçirme fırsatı tanıyor. Saray Mahallesi, Sugözü Caddesi'nde Alanya Vergi Dairesi yakınında (Şehir Kulübü eski binası) bulunan Bolu Dağı Mangalevi'nde 'Misafir bizim için başımızın tacıdır' anlayışıyla hizmet veriliyor.
'EN İYİ HİZMET İÇİN BURADAYIZ'
Bolu Dağı Mangalevi İşletme Müdürü Tahir Yılmaz, Alanya halkına daha iyi hizmet verebilmek için yaptıkları çalışmaları en iyi şekilde sonuna kadar devam ettireceklerini söyledi. İşletme Müdürü Yılmaz, "Şu anda bulunduğumuz yer babadan oğla kalan tarihi bir mekân. Burası işletme sahibi Nuri Tokuş'a kadar ulaşan bir yer. Hayalinde yiyecek içecek sektörüne girmek isteyen Tokuş, Bolu Dağı Mangalevi ile tanışmasıyla burayı eşsiz ve nezih bir ortam haline getirerek Alanya'ya güzel bir hizmet vermek için hizmete açtı. Bunun akabinde alan içerisinde bazı sorunlar yaşadıktan sonra bana ulaşıldı ve Alanya'ya geldim. Sonra bazı eksiklerin olduğunun farkına vararak ekibimizi yeniledik. Daha iyi bir ortam ve profesyonel hizmet sağlayarak Alanya halkına hizmet vermeye başladık. 22 senedir bu sektörün içindeyim. Ciddi anlamda restoranlar zincirlerinde genel koordinatörlük yaptım. Tokuş'la çalışmak benim için çok büyük bir zevk oldu. Kendisi gerçekten çok iyi bir işletmeci ve işadamı. Buraya gelmekten, Alanya halkına hizmet vermekten gururluyum. Bu nezih ortamdan Alanya halkının yararlanmasını ve bizlere destek vermesini istiyoruz. Bununla beraber biz de Alanya halkına en iyi hizmeti, en güzel lezzetleri sunmak için buradayız. Bunları da vereceğimize eminim. Çünkü biz profesyoneliz. Etlerimizle ilgili seçiciyiz. Etlerimizi özenle hazırlattırıyoruz. Ustalarımız bu konuda deneyimli. Her şey bir bütün olduktan sonra da nezih, güzel bir ortamda, mekânda hizmet vermek kaçınılmaz bir hâl alıyor. Bu hizmeti severek ve isteyerek veriyoruz. Her zaman da Alanya halkına ve şehir dışından gelecek konuklarımıza bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. Alanya merkezde bize ulaşamayan insanlara daha yakın hizmet verebilmek için yılbaşına kadar da Hükümet Meydanı etrafında yeni bir şube açmayı düşünüyoruz. Bunun ötesinde düğün, nişan, doğum günü, özel günler ve toplantı yemekleri gibi hizmetler de veriyoruz. Profesyonel ekibimizle beraber bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bizim için olmazsa olmazımız hijyen. Hijyen ve disiplinin olduğu yerde başarı muhakkak gelir. Benim işletmecilikteki görüşüm bu. Alanya halkını her zaman mennun etmek için elimizden gelen her şeyi en iyi ve en güzel şekilde yapmaya devam edeceğiz. Biz bunlar için buradayız.
'BİZ ETTE DE BİR NUMARAYIZ'
Bolu Dağı Mangalevi alkolsüz bir mekân. Misafirlerimiz burada öncelikle güzel bir hizmet ve güler yüz bulacak. Bununla beraber, özenle seçilmiş etlerimiz, dana ve kuzu etleri, tamamen doğal bir ortamda mangalda pişirilmiş köfte çeşitleri, pirzola, bonfile, karışık ızgara, külbastı lezzetlerimiz arasında yer alıyor. Misafirlerimiz ızgarayla ilgili tüm çeşitleri rahatlıkla bulabilir. Tereyağlı mercimek çorbamız da var. Bunun yanında salatalarımız mevcut. Özenle, bizim için yapılmış olan manda yoğurduna da sahibiz. Tatlı çeşitlerimiz de bulunuyor. Yemekten sonra misafirlerimize ikram olarak dondurmalı irmik tatlısıyla sınırsız çay sunuyoruz. Aynı zamanda çocuklar için çocuk menüsü var. Alanya halkına öğleyin iyi bir hizmet verebilmek için sunduğumuz menülerimiz bulunuyor. Düğün, nişan gibi toplu yemekler için menülerimiz de mevcut. Serpme kahvaltımız da bulunuyor. Misafirlerimiz sabah bu tarihi mekânda yeşillikler içerisinde kahvaltı yapabilir. Kaliteyi uygun fiyata veriyoruz. Fiyatlarımız çok makul. Gelen misafirlerimiz bunu görüyor. Bu sektörde kimseyi memnun etmek kolay değil. Elimizden gelenin daha fazlasını profesyonel çerçeve içerisinde 'Bizim için bir müşteri, bir müşteri' görüşüyle aynı hizmeti herkese vermeye devam edeceğiz. Biz et üzerine hizmet veren bir restoranız. Ette de bir numara olduğumuza da inanıyoruz.
'BİZİM İÇİN PARA İKİNCİ PLANDA'
Sadece yemek içmek için değil, burada dinlenmek ve bu ortamı görmek için gelecek misafirlere de çayımızı kahvemizi sunarız. Misafir her zaman bizim için başımızın tacı. Bizim için para kazanmak ikinci planda. Önemli olan insanlara güzel hizmet verebilmek, onları ağırlayabilmek. İnsanlara hoş bir ortamda misafirperverliğimizi gösterebilmek. Bizim amacımız bu. Biz bu markayı ne kadar ileri götürebiliriz, bunun derdindeyiz. Yenilenen profesyonel kadromuzla Alanya halkına daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımızı en iyi şekilde sonuna kadar devam ettireceğiz. Haftanın 7 günü açığız. 11.00-23.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Otoparkımız da bulunuyor" dedi. Bolu Dağı Mangalevi'ne 0 (242) 511 95 11 ve 511 95 12 numaralı telefonlardan ulaşılabilir.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3986221/bolu-daginda-hizmette-sinir-yok