Antalya'da çocukların gözleri önünde...

BAYRAM namazının ardından kurbanlarını kestirmek isteyenler için belediyelerin tahsis ettiği kurban kesim noktaları, vatandaşın akınına uğradı. Aralıksız çalışan kesim görevlileri, kurbanları kurallara uygun şekilde kesti, sahipleri ise etlerini parçalayarak poşetledi. Bazı vatandaşlar, sıra beklememek için kendi kurbanını kendisi kesti. Belediye ekipleri gün boyunca kesimhaneleri temiz tutmak için çalıştı. Kesilen her kurbanın ardından kan akan bölgeye su tutulup paspas çekilerek temizlik yapıldı. İlgili belediyelerin zabıta ekipleri kesim sırasında hayvanlara eziyet edilmesini önlemek için hazır bulundu.
Kurban kesim noktalarında ailelere, kesimi izlemesi dahi sakıncalı olan çocukları yardım etti. Bazı çocuklar hayvanların kesim anında elleriyle yüzlerini kapatırken bazıları da kesimi uzaktan izledi. Bazı çocuklar kan gölü üzerinde oyunlar oynarken yaşları büyük olanlar ise kurban etlerini taşımak için ailelerine yardım etti.
Antalya'da bayram namazının ardından kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar, belediyelerin belirlediği 33 alana akın etti. Uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, sırayla kurbanlıklarını belediyelerin görevlendirdiği kasaplar vasıtasıyla kestirdi. Usta kasaplar kesimleri gerçekleştirince öğle saatlerine kadar Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servislerine giden acemi kasap olmadı.
Kurban kesim yerlerinde aralıksız çalışan usta kasaplar, kurbanları kurallara uygun şekilde keserken, kurban sahipleri ise poşetlerle etleri evlerine taşıdı.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3985779/antalyada-cocuklarin-gozleri-onunde