Aktaş'tan Akboğa'ya teşekkür

SAADET Partisi (SP) İlçe Başkanı Sinan Aktaş, son günlerde elektrik faturalarının geç okunduğu ve geç okumaktan kaynaklı olarak faturaların zamlı gönderildiği yönünde tepkilerin kendilerine iletildiğini belirterek, "Konu hakkında ilk elden bilgi almak istedik. Geç okunan faturalardan dolayı gelebilecek yüksek meblağların kredi kartı olmadan da taksitlendirileceği bilgisini Sayın Ahmet Sait Akboğa’dan aldık. CLK, abonelerin sıkıntı çekmemesi için vatandaşlarımıza taksitlendirme yaparak ödeme kolaylığı sağlıyor" dedi.

‘SIKINTI GEÇ OKUMADAN KAYNAKLANDI’

Aktaş ve ekibinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu söyleyen Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa da yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen ulusal elektrik tarifelerinin tüketicilere yansıtıldığının belirtti. EPDK tarafından bütün Türkiye’de uygulanmak üzere onaylanan ulusal tarifenin bölgede de aynen uygulandığını hatırlatan Akboğa, "Şirketimizin herhangi bir keyfi uygulaması söz konusu değil. Elektriğe zamlı bir birim fiyat uygulaması da kesinlikle doğru değil. Bu dönemde faturaların yüksek gelmesinin en önemli gerekçesi, Antalya genelinde bu kışın son 15 yılın en soğuk kışı olması nedeniyle ısınmada yoğun klima ve elektrikli ısıtıcı kullanımından kaynaklı artan elektrik tüketimi doğal olarak faturalara daha yüksek bedel olarak yansıdı. Sınırlı sayıda abonemizin geç okunması, özellikle maaşını ayın 15’inde alan memurlar için bir defaya mahsus okuma planı değişikliği yapılarak faturanın ayın 15’inden sonra ödenebilmesine imkan verecek şekilde, elektrik sayaçlarını okuma işlemlerini düzenleme ihtiyacından kaynaklandı. Bu uygulama sınırlı sayıda abonemizi etkiledi" dedi.

‘YATIRIMLARIMIZ HIZLA DEVAM EDECEK’

Akboğa, Alanya bölgesinde yatırımlara devam ettiklerini belirterek bakım onarım çalışmalarına ise üç bölgede yapmaya başladıklarını vurguladı. Merkez, Batı ve Doğu Alanya'da yatırımların devam etiğini bildiren Akboğa, "Batı Alanya turizm bölgesi bir devreden beslenirken yeni yapılan tesisler ile 8 devre olarak enerji verilmeye başlandı. Alanya'nın sağlıklı enerjiye kavuşması için çalışıyoruz" diye konuştu. Perakende Müdürü Niyazi İnce ise yüksek fatura şikâyetiyle gelen abonelere taksitlendirme yaptıklarını vurguladı. Birim fiyatlarında bir artışın olmadığını kaydeden İnce, "2-3 faturanın tek bir fatura olarak gelmesi yüksek fatura şikâyetlerine neden oldu. Oluşturulan yeni ödeme sistemi nedeniyle 60-70 günlük gecikmeler oldu. Biz de bu konuda mağdur olan vatandaşa kredi kartı olmadan da taksitlendirme imkanı vererek bu mağduriyeti önlemek istedik" dedi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3984951/aktastan-akbogaya-tesekkur