“Birlik beraberlik çok mutlu etti“

DÜNYANIN

önde gelen turizm fuarlarından olan EMITT Fuarı, 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, fuarda Alanya tanıtımının en iyi şekilde yapıldığını ifade ederek, bundan sonra tanıtımın tek çatı altında yapılacağına dikkati çekti. Fuara gelerek ALTSO standını ziyaret edenlere teşekkür eden Şahin, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in fuar süresinde ALTSO standında durduğuna dikkati çekti. Şahin, “Sayın Tanrıseven bizi orada fuar süresince yalnız bırakmadı, standımızda durdu. Gelenlere bir turizmci, bir işadamı edasında karşıladı ve herkesle en az bizim kadar tek tek ilgilendi. Kendisine ve bizi orada yalnız bırakmayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e de teşekkür ederim” dedi.

ALANYA’YA ÖZGÜ ÜRÜNLER SERGİLENDİ

Alanya’ya özgü ürünlerin fuarda sergilendiğini söyleyen Şahin, “EMITT, hem turizm hem de yöresel ürünlerin tanıtım fuarıydı. Burada ipekböceği kozasından yapılan tablolar, avokado, su kabağı, muz, diken kabağı, keçiboynuzu, badem kahvesi gibi Alanya’ya özgü ürünlerimizi sergiledik. Burada ayrıca Alanya’mızı tanıtıcı broşür, CD ve flaş bellek dağıtımı yaptık. Ayrıca, fuarın ilk günü akşamı geniş katılımlı yemekli bir toplantı yaptık, fikir alışverişinde bulunduk” diye konuştu.

‘TANITIM ARTIK TEK ÇATI ALTINDA OLACAK’

Tanıtım konusunda olması gereken birlikteliği EMITT Fuarı’nda yakaladıklarını anımsayan Şahin, “Alanya’nın tamamını temsil edecek bir çatı inşallah ilerleyen günlerde yapılacak müzakerelerle oluşturulacak. Tanıtım konusunda arkadaşlarımızın üzerinde ağır bir yük vardı. Çağrımıza olumlu cevap verdikleri için teşekkür ediyoruz. 250-300 bin TL ile tanıtım yapmak kolay iş değil. Bundan sonraki süreçte inşallah birlik ve beraberlik içerisinde tanıtım yapacağız. Tanıtım sadece fuar alanlarında değil, online tanıtım olarak da yapılmalı. Profesyonel firmalarla çalışmamız gerekiyor. Online tanıtıma girmemiz için çatının genişleyip bütçenin artırılması gerekiyor. Bunu aklıselim arkadaşlarımız etti, bir sıkıntı yok” dedi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3984724/birlik-beraberlik-cok-mutlu-etti