Altın ne kadar? İşte çeyrek altın fiyatı...

ALTININ gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının  ardından 251 lira seviyesinde dengelendi.    
Dün altının ons fiyatındaki değer kaybına rağmen dolar kurundaki artış  sebebiyle yatay seyreden gram altın, günü önceki kapanışın hemen altında 250,1  liradan tamamladı.  
Altının gram fiyatı, bugüne dolar kuruna paralel yükselişle  başlamasının ardından saat 09.40 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,4  artışla 251,2 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 409 lira,  Cumhuriyet altını 1.680 liradan satılıyor.   
Asya piyasalarında yatay bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu  dakikalarda 1.287,4 dolar seviyesinden işlem görüyor.   
AA Finans Analisti İslam Memiş, küresel piyasaların merkezinde olan  ticaret savaşlarının altının ons fiyatında önemli bir etken olmaya devam ettiğini  belirtti.   
Bugün yurt içinde konut fiyat endeksi, yurt dışında ise ABD'de öncü  göstergeler endeksi ve Michigan tüketici güven endeksi ile Avro Bölgesi enflasyon  verilerinin takip edileceğini bildiren Memiş, altının gram fiyatında 257 lira  seviyesinin önemli direnç, 249 liranın destek konumunda olduğunu kaydetti.

- Yeni Alanya Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3982604/altin-ne-kadar-iste-ceyrek-altin-fiyati