Mahmutlar'da vatandaşın 'yol' isyanı! Şikayet yağmuruna tuttular

Melike TEMİR- ÖZEL HABER

ALANYA'NINMahmutlar Mahallesi'nde yaklaşık bir ay önce fiber kablo döşeme çalışması başlatıldı. Caddeler ve yollarda parke taşları sökülerek, yollar kazındı. Yapılan işlemlerin ardından yolların eski haline getirilmemesi ise vatandaşı isyan noktasına getirdi. Kablo döşenmesinin ardından yolların kimi yerlerde yama ile kapatıldığını kimi yerlerde ise olduğu gibi bırakıldığını belirten vatandaşlar yetkilileri göreve çağırdı. Mağduriyet yaşadıklarını söyleyen Mahmutlar halkı belediyeyi adeta şikayet yağmuruna tuttu.

MOTOR KURYE İSYAN ETTİ
Mahmutlar'da bir restoranda paket servis elemanı olarak çalışan bir vatandaş sosyal medyadan yolların durumuna isyan etti. Geceleri dahil motorsiklet ile paket servis yaptığını belirten vatandaş kablo döşenmesini ardından düzeltilmeyen ve olduğu gibi bırakılan yollar yüzünden kaza tehlikesi geçirdiğini ve motorsikletinin zarar gördüğünü belirtti.

ÇEVREDEKİ SİTELERDEN ELEKTİRİK İSTENDİĞİ İDDİASI
Fiber kablo çeken özel firma ekiplerinin çalışma yaptıkları bölgedeki sitelerden elektrik istedikleri iddia edildi. Kimi site sakinleri çalışma yapan ekiplere elektrik vermek istemeyerek firmanın gerekli düzeneklerinin olmamasını eleştirdi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3975886/mahmutlarda-vatandasin-yol-isyani-sikayet-yagmuruna-tuttular