Bebeğini banka bırakarak kaçtı

17

yaşındaki E.G., doğum sancılarının artmasıyla dün gece saat 22.00 sıralarında tek başına Fethiye Devlet Hastanesi'ne geldi. Doğum servisine alınan E.G., bir kız bebek doğurdu. E.G., sabah saat 08.00 sıralarında bebeğiyle birlikte devlet hastanesinin morg kapısından kimseye haber vermeden ayrıldı. Bebeğini hastaneye 50 metre uzaklıktaki bir banka bırakan E.G., hastane polisi tarafından görüldüğü sırada kaçmaya başladı. Polis ile hastanenin özel güvenlik görevlileri, bebeği acil servise getirdi. Yapılan incelemede, bebeğin hastanede doğum yapan E.G.'nin olduğu belirlendi. Bebek, yapılan sağlık kontrolünün ardından hastanenin çocuk servisinde özel bakıma alındı. Fethiye Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise E.G.'yi bulmak için çalışma başlattı.

AİLESİNİN DE ARADIĞI ORTAYA ÇIKTI

E.G.'nin, Milas'ta yaşayan ailesi tarafından da arandığı ve ailenin kayıp başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. E.G.'nin daha önce Fethiye'de bir kız yetiştirme yurdunda 2 sene kaldığı, sık sık kaçması nedeniyle şehir dışına gittiği ve başka bir yurtta kaldığı öne sürüldü. E.G.'nin, hamile kalması nedeniyle ailesinden korktuğu için kaçmış olabileceği ileri sürülüyor.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Fethiye Devlet Hastanesi doğum servisi önündeki vatandaşlar, "Bu kış gününde bir bebek bırakılıp kaçılır mı? Bu vicdansızlıktan başka bir şey değil. Böyle bir anne olamaz. Bizim çocuğumuz var, bunu da versinler, bakarız. Kimi insanın yıllardır çocuğu olmuyor, evlat hasreti çekiyor. Bu kış gününde böyle vicdansızlık içimizi sızlatıyor. Hastane karşısında banka bırakmışlar" dedi.

DEVLET BEBEĞE SAHİP ÇIKIYOR

Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü İsa Eseoğlu, bebeğin devlet korumasına alınacağını söyledi. Eseoğlu, "Biz evlat edindirme işlemlerini sağlarız. Başka bir bilgi yok" dedi.

BEBEĞİNİ TERK EDEN ANNE 6 SAAT SONRA GERİ DÖNDÜ

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, devlet hastanesinde doğurduğu bebeğini bir banka bırakarak kaçan genç kadın, 6 saat sonra hastaneye dönüp bebeğini görmek istedi. Polis, anneyi gözaltına aldı.

Dün gece Fethiye Devlet Hastanesi'ne gelerek doğum yapan E.G. (17), sabah erken saatlerde bebeğiyle birlikte hastaneden gizlice ayrıldı. E.G. bebeğini hastaneye 50 metre mesafedeki bir banka bırakıp kaçarken, olayı fark eden hastane polisi bebeği alarak hastaneye getirdi. Polis kaçan anneyi ararken, E.G. saat 14.00 sıralarında Fethiye Devlet Hastanesi doğum servisine gelerek, bebeğini görmek istedi. Yeni doğan bölümünde küvezde olduğu için bebeğini göremeyen E.G., hastane personelinin ihbarı sonucu Fethiye Emniyet Müdürlüğü Asayiş bürosu ekipleri tarafından gözaltına alındı. E.G., Fethiye Emniyet Müdürlüğü çocuk büroya götürdü.

E.G’nin bebeğini banka bıraktıktan sonra Fethiye sahiline giderek, saatlerce oturup düşündüğü öğrenildi. Gazetecilerin 'Bebeğini niçin bırakıp kaçtın?' sorusunu cevapsız bırakan E.G.'nin, ifadesi alındıktan sonra Fethiye Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü görevlileri eşliğinde Fethiye Kız Yetiştirme Yurdu'na teslim edileceği öğrenildi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3970105/bebegini-banka-birakarak-kacti