21.Feslikan Yaylası Yaz Şenlikleri’nde Kırkpınar yaşanacak

KONYAALTI Belediyesi’nde 21.Feslikan Yaylası Yaz Şenliklerinin basın toplantısı düzenlendi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalyalıların 21.Feslikan Yaylası Yaz Şenlikleriyle heyecanı ve coşkuyu bir arada yaşayacaklarını belirtti. Feslikan Yaylası’nın bin 800 metre yüksekliğe sahip olduğunu ifade eden Böcek, yaz şenlikleri için gerekli bütün çalışmaların tamamlandığını kaydetti.

ÜNLÜ İKİ İSİM SAHNE ALACAK 
Bu yılda binlerce ziyaretçiyi Feslikan Yaylası’nda ağırlayacaklarını dile getiren Böcek, “28 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’de ‘Torosların Oğlu’ Sümer Ezgü ve Türk pop müziğinin önde gelen isimlerinden Funda Arar Antalyalılarla buluşacak” dedi.

800 PEHLİVAN GÜREŞECEK 
29 Temmuz Pazar günü ise 800 pehlivanının yağlı güreşlerde kol bağlayacağını söyleyen Böcek, Konyaaltı Belediyesi’nin 656. Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban’ın da güreşeceğini vurguladı.

“FESLİKAN’DA DA KIRKPINAR YAŞATACAĞIZ” 
657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde gönlünden geçen ismin İsmail Balaban olduğunu söyleyen Başkan Böcek, yine de Kemer’in Antalya’ya gelmiş olmasının gurur verdiğini kaydetti. Siyasetle sporu asla birbirine karıştırmadıklarını ifade eden Böcek, “İsmail Balaban başpehlivanımız olduğunda sayın cumhurbaşkanımız başta olmak üzere herkes tebrik etmiştir. Orhan Okulu’da benim çok sevdiğim kardeşimdir. Antalya’ya gelmesi gurur vericidir. Feslikan’da da Kırkpınar yaşatacağız” diye konuştu.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3968085/21feslikan-yaylasi-yaz-senliklerinde-kirkpinar-yasanacak