Konseyden enerji atağı

ALANYA Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinin konsey binasında düzenlediği etkinlikte TEMA Alanya Gönüllüsü Engin Alataş enerji tasarrufuyla ilgili bilgiler verdi. Etkinlikte konuşan Alanya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı C, enerji kullanımının en tasarruflu hale getirilmesi gerektiğini söyledi.

Aykut, "Doğaya zarar vermeyen güneş ve rüzgar enerjisi kullanılmalı. Bölgemizde doğaya zarar vermeyen enerji çeşitlerini yaygın hale getirmek için çalışmalarımızı başlatacağız" dedi.

'TASARRUFLU KULLANIMI YAYAMADIK'

Enerji tasarrufu hakkında bilgiler veren TEMA Alanya Gönüllüsü Alataş, "Ülkemizdeki sorunlardan birisi de enerji tasarrufu. Tasarruflu kullanımı ne yazık ki topluma yayamadık. Alanya'da neredeyse 12 ay boyunca güneş var diye düşünürsek, neden güneş panellerinin kullanılmadığı sorusu ortaya çıkıyor. Güneş panelleriyle enerji üretimi sağlanarak doğaya zarar veren enerji üretimlerini ortadan kaldırabiliriz. Elektrik üretimi için barajlar yapılıyor fakat o bölgenin eko dengesi bozuluyor. Alanya gibi bir yerde paneller üzerine çalışma yapılması gerekiyor" şeklinde konuştu.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3956310/konseyden-enerji-atagi