'Alanya'da bayram sorunsuz bitti'

Haber: Alper KUTAY
ANTALYA
Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi, Kurban Bayramı tatili boyunca tam mesai yaptı. Alanya Belediyesi 110 araç ve 700 personeli ile hizmete devam ederken, Büyükşehir Belediyesi ise hem ASAT hem de temizlik personeli ile hizmet verdi. Ramazan Bayramı tatilinde yaşanan ve insan sağlığını  ciddi anlamda tehdit eden görüntüleri ortadan kaldırmak  için çalışan belediye personeli, Alanyalılara sorunsuz bir bayram yaşattı. Geçtiğimiz bayramda oluşan çöp ve çevre kirliliği görüntülerinin oluşmadığı Alanya'da halk rahat bir nefes aldı.
PERSONEL TAM MESAİ YAPTI
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Halkın huzurlu bir şekilde tatilini geçirmesi için var gücümüzle çalıştık. Bayram boyunca, geçtiğimiz bayramlarda yaşanan olumsuz durumları en aza indirgemek için mücadele ettik. Tatil süresince 110 aracımız ve 700 personelimizle çalıştık" dedi. Personelinin bayram boyunca hizmet verdiğini hatırlatan Antalya Büyükşehir  Belediyesi Alanya Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ ise yaptığı değerlendirmede, "Bu bayram, geçen  bayramdaki sıkıntılı durumların  yaşanmaması için  nöbetçi personelimiz bayram boyunca çalıştı. Hem temizlik işleri hem de ASAT ekiplerimiz tam mesai çalıştı. Bu bayramı en sorunsuz şekilde  hallettik" diye konuştu.
DEV TEMİZLİK BAYRAM SONRASI
Alanya'nın Kurban Bayramı'nda kokmadan oluşturulan özel temizlik ekibi tarafından temizlendiğini söyleyen Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Adem Demir ise önümüzdeki hafta içi konteynırların yıkanarak ilaçlanacağını söyledi. Kurban Bayramı için özel temizlik ekibi oluşturan Alanya Belediyesi, bayram boyunca 110 araç ve 700 personel ile 24 saat kesintisiz hizmet verdi. Kurban kesim ve et parçalama işlerinin yoğun olarak yapıldığı bayramın birinci günü açık alanlarda ve konteynır başlarında nöbet tutan ekipler, Alanya'yı kokutmadan temizleyerek vatandaşlardan tam not aldı.
'BAYRAMI SORUNSUZ TAMAMLADIK'
Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in talimatıyla Kurban Bayramı için özel bir temizlik ekibi kurulduğunu ifade eden Temizlik İşleri Müdürü Adem Demir, "Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde Zabıta, Park ve Bahçeler, Fen İşleri, Veteriner ve Çevre Koruma Müdürlüğü'nün yer aldığı ortak birim oluşturduk. 110 araç ve 700 personel ile 24 saat dönüşümlü hizmet verdik. Konteynırlara atılan etler kokmadan ekiplerimiz tarafından alındı. Alanya'yı kokmadan temizledik ve bu konuda şikayet almadık. Ziyaretçi bakımından yoğun olan Alanya Kalesi içi ve yamaçlarını günde üç kez temizledik" dedi. Atılan etler nedeniyle konteynırların diğer zamanlara göre daha çok kirlendiğine dikkati çeken Demir, "Bayram boyunca konteynırların içini temizleyerek boş tuttuk. Bayramdan sonraki hafta içinde konteynırları yıkayarak ilaçlayacağız" diye konuştu.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3936151/alanyada-bayram-sorunsuz-bitti