Belediye başkanları mercek altına alınıyor

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Temmuz ayından itibaren Yerel Yönetimler Bölge Toplantıları düzenlenecek ve yılda iki kez belediyeler hakkında genel rapor hazırlanacak. Rapor, Başkan Erdoğan'a sunulacak. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası, seçilen belediye başkanlarını kampa alan Ak Parti, bu kez eğitim toplantıları gerçekleştirecek. Temmuz ayında başlayacak toplantılarda, her bölgedeki belediye başkanları bir ilde bir araya gelerek eğitim alacak.
BAŞARILI BAŞKANLAR DERS VERECEK
Bu toplantılarda, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bir önceki başkanı Menderes Türel gibi geçmişte başarılı çalışmalara imza atan belediye başkanlarının bilgi ve tecrübelerini, yeni belediye başkanlarına aktarabileceği ortamlar oluşturulacak. Çalışmayla geçmişteki tecrübe ile beraber güncel belediyecilik anlayışından hareketle vizyoner bir yerel yönetimler eğitimi yapılması planlanıyor. Başarılı bir belediyeciliğin ortaya konulabilmesi için halkla ilişkiler ve gönül belediyeciliği konuları bölge toplantılarının ana gündem maddeleri olacak. Belediye başkanlarına ayrıca halkla ilişkiler, kaynak geliştirme, mevzuat, bütçe ve personel yönetimi konularında da eğitimler verilecek. Bu toplantılarda vatandaşın belediyeye giriş ve çıkışında memnuniyet ile ayrılması konusunda da gerekli mesajlar iletilecek.
RAPORLAR BAŞKAN ERDOĞAN’A SUNULACAK
Toplantılarda sosyal belediyecilik de masaya yatırılacak. Bölge toplantılarına, illerin kendine has sorunları konusunda ilgili bakan yardımcıları ve genel müdürler de davet edilecek. Şehrin sorunları dinlenecek, belediyelerin talepleri dikkate alınacak. Eğitimlerde Cumhur İttifakı ruhuna uygun hareket edilmesi noktasında bir kez daha hatırlatmalarda bulunulacak. Cumhur İttifakı'na zarar verecek herhangi bir söylem ve eylemden kaçınmaları istenecek.

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3934018/belediye-baskanlari-mercek-altina-aliniyor