Kız arkadaşını döverek öldürmekten yargılanan sanık suçlamayı kabul etmedi

SONDAJ şirketi bulunan Bünyamin Fikirdeşici, iddiaya göre 8 Şubat 2016'da otomobili ile bir mobilya şirketinde yönetici asistanı olarak çalışan eski kız arkadaşı Türkan Sarıkaya'yı iş yerinden alarak kendine ait iş yerine götürdü. Güvenlik kameralarına, genç kızın Bünyamin Fikirdeşici ile araç içerisinde birbirlerini iteklediği ve Fikirdeşici'nin Türkan Sarıkaya'yı kolundan tutarak araçtan indirdiği yansıdı. 
Akrabası Seren Gün, akşam saatlerinde genç kızı arayarak görüşmek istediğini söyledi. Sarıkaya'nın sesinin tedirgin gelmesi ve Bünyamin Fikirdeşici'nin yanında olduğunu söylemesi üzerine Seren Gün, ilerleyen saatlerde genç kızı tekrar aradı, ancak ulaşamadı. Bunun üzerine Bünyamin'in kardeşi Utku Fikirdeşici'yi arayarak yardım istedi. Utku Fikirdeşici, arkadaşı Ali Can Döner ile birlikte iş yerine gitti. Ağabeyinin kapıyı açmaması üzerine balkondan atlayarak içeri giren Utku Fikirdeşici, baygın halde ve yüzünde darbe izin olan genç kızı buradan alıp, ailesinin evine bıraktı. Hastaneye kaldırılan Türkan Sarıkaya 7 gün sonra yaşamını yitirdi. 
Ailenin şikayeti üzerine Bünyamin Fikirdeşici tutuklandı. Otopsi raporuna göre kanında alkol çıkmayan Türkan Sarıkaya'nın ölümüne başının arka tarafına alınan darbe sonrası oluşan künt kafa travmasına bağlı beyin kanamasından kaynaklandığını vurgulandı.
'İĞRENÇ CEZAEVİNE DÖNMEK İSTEMİYORUM'
Bünyamin Fikirdeşici kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Türkan Sarıkaya'nın kendisine 'Tuana' diye hitap edilmesini istediğini belirten Fikirdeşici, savunmasında şunları söyledi:
"Türkan'ın ailevi sorunları vardı hep bundan bahsederdi. Olay günü beni arayarak görüşmek istediğini söyledi. Ben de onu alarak işyerime getirdim. Alkol almak istediğini söyledi. Dolapta rakı vardı. Önce şişeden bir kaç yudum aldı. Daha sonra beraber alkol almaya başladık. Bir kaç defa telefonla görüştü. Başının ağrıdığını söyledikten sonra uyudu. Ben de yanına uzandım uyumaya başladım. Kanında neden alkole rastlanmadığını bilmiyorum. Daha sonra kardeşimin arkadaşı Ali Can geldi. Ben Türkan'ı çekyata yatırmak isterken Türkan kayıp başını çekyatın ahşap kısmına çarptı ve burnu kanadı. Daha sonra kardeşim Utku ile Ali Can, Türkan'ı alıp akrabalarına götürdü. Türkan'a ben hiç bir şekilde vurmadım şiddet uygulamadım. İlişkimizde gayet mutluyduk. O iğrenç cezaevine tekrar dönmek istemiyorum."
Türkan Sarıkaya'nın annesi Birgül Uğurçalar ile babası Ali Haydar Sarıkaya, sanıktan şikayetçi olarak en ağır şekilde cezalandırılmalarını istedi. Mahkeme heyeti, Bünyamin Fikirdeşici'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.
BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR
Duruşmanın ardından Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Akselim, sanıkların takım elbise giyerek indirim almak istediğini belirterek, "Hiçbir şekilde kadın katilleri, kadına şiddet uygulayan faillerin indirim almaması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü biliyorsunuz aşırı sevgi indirimi, kravat indirimi, saygın tutum indirimi gibi indirimler uygulandıkça şiddet uygulayan erkekler, kadınları çok kolay öldürebileceklerini düşünüyorlar"dedi.
Genç kızın annesi Birgül Uğurçalar ile babası Ali Haydar Sarıkaya da sanığın en ağır ceza almasını istedi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3911529/kiz-arkadasini-doverek-oldurmekten-yargilanan-sanik-suclamayi-kabul-etmedi