'FETÖ'ye merhamet yok!'

Haber: Alper KUTAY
DARBE
kalkışması ve demokrasi nöbetlerinin ardından seçim bölgesi Antalya’da yaptığı ilçe turlarında Kadın Kolları Teşkilatları ile buluşmaya devam eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Antalya MilletvekiliGökçen Özdoğan Enç’in son durağı Serik oldu. Serik İlçe Başkanlığı'nda İlçe Başkanı Hasan Kozan, İl Kadın Kolları İl Başkanı Esra Özkoç, Serik Kadın Kolları Başkanı Esmahan Can ve kadın meclis üyelerin de hazır bulunduğu düzenlenen toplantıda konuşan Enç, Türkiye’yi bölmeye kimsenin gücü yetmeyeceğini ifade etti.
'TÜRKİYE ÜZERİNE OYUNLAR VAR'
Enç, “15 Temmuz sürecinde tutulan Demokrasi Nöbetleri geleceğimizin nöbetleriydi. 15 Temmuz darbe girişimi sürecini hepimiz yaşadık, maalesef bu ülke üzerinde oynanan oyunlar hiç bitmeyecek. Türkiye ne zaman bir şahlanışa geçse, hep ayağımıza pranga vurmaya çalışan, kimilerinin üst akıl, orta akıl dediği bu kara gölgenin arkasında kimler var, biz onları biliyoruz. Bu yapıdan biri de FETÖ, yani Paralel Devlet Yapılanması diye tabir ettiğimiz bir yapı olarak 15 Temmuz'da karşımıza çıktı. Bu yapının, yargılanmalar, gözaltılar, tutuklanmalar ortaya çıktıkça ne kadar çok içimize girdiğini daha iyi anlıyoruz" dedi.
'NEREDEYSE DEVLETİ YIKACAKLARDI'
Enç, şöyle devam etti: "Biz OHAL’i milletimize ilan etmedik. Türkiye’de yaklaşık bir aydan bu yana OHAL ilan edildi. Peki insanların seyahat, iletişim, toplanma özgürlüğünde ya da demokratik haklarında bir eksiklik hissedildi mi? Hayır. Çünkü OHAL devlete ilan edildi. Devletin içerisindeki zehirli sarmaşık gibi saran bu kişiler bütün devlet mekanizmalarına girip devleti ele geçirme teşebbüsünde bulundu. Aslında bunların amacı devleti ele geçirmek değil, Türkiye’yi bölüp parçalayıp güçsüz hale getirip Ortadoğu coğrafyasındaki ülkeler haline getirmek ve kan dökmekti. Müslüman, Müslüman'ın kanını dökecekti, etnik açıdan Türk, Kürt, Alevi, Sünni çatışmaları yaratıp ülkeyi böleceklerdi. Türkiye’yi bölmeye kimsenin gücü yetmez."

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3897458/fetoye-merhamet-yok