Arkadaşını öldüren sanığa 20 yıl hapis

OLAY, 15 Ocak 2015 tarihinde, merkez Melikgazi Belediyesi Nikah Salonu’nun yanındaki Ölçü ve Tartı Aletleri Kontrol Memurluğu odasında meydana geldi. Bir elinde şemsiye, diğer elinde tabancayla odaya gelen Göksel Bahadır, tek başına bulunan Ahmet Urş’u tabancayla vurdu. Ağır yaralanan Urş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro polisleri, Melikgazi Belediyesi’nde şoför olarak çalıştıktan sonra emekli olan Göksel Bahadır’ı yakaladı. Bahadır çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü karar duruşmasında tutuklu Göksel Bahadır, öldürülen Ahmet Urş, sanık ve mağdur avukatları katıldı. 25 yıllık arkadaşını öldüren Göksel Bahadır, yaptığı savunmada, "Ahmet’le yıllardır arkadaştık. Kendisini kardeşim bildim ama o beni sırtımdan vurdu. Çok pişmanım, önce Allah'a sonra size sığınıyorum" dedi.
Öldürülen Ahmet Urş’un eşi ilk ifadesinde, "Kocam Ahmet ile Göksel çok iyi arkadaştı. Aralarında ne geçtiği konusunda bilgim yok. Ahmet, evine zamanında gelen bir adamdı" diye konuşmuştu.
Mahkeme heyeti tanıkların da dinlenmesinin ardından Göksel Bahadır’ı 'kasten öldürme' suçundan 18 yıl, 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçundan ise 2 yıl hapis olmak üzere toplam 20 yıl hapis cezasına çarptırdı.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3890300/arkadasini-olduren-saniga-20-yil-hapis