Türel ile icraatın içinden

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, belediye başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana tamamladığı ve devam eden projeleri hakkında Antalya Su ve Atıksu İdaresi’nde (ASAT) bilgilendirme toplantısı düzenledi. Ulaşım, imar, altyapı gibi temel projeler üzerinde yoğunlaştıklarını kaydeden Başkan Türel, yakın zamanda çalışmaları başlatmayı planladıkları Mevlana Kavşağı projesinden söz etti. Mevlana Kavşağı’nın bu hafta sonu trafiğe kapanacağını duyuran Türel, "Mevlana Kavşağı’nda bu hafta sonu trafik kapanacak. Üst kısım tamamen trafiğe kapacak. Yan yolları da kullanarak en iyi trafik çözümü sunmuş olacağız. Mevlana’nın ihale bedeli 7 milyon 665 bin TL olacak" dedi.

‘ALANYA YOLUNA BAĞLANACAK’

Ulaşıma ilişkin diğer projelerinden de söz eden Başkan Türel, Toptancı Hal'in Altınova’dan geçen kavşağın Antalya-Alanya yoluna bağlanacağını ve bu projenin de ihale bedelinin 25 milyon TL civarında olduğunu kaydetti. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yapacağı 8 kavşağın çalışmalarına yakın zamanda başlanacağını da kaydeden Türel, ulaşıma ilişkin projeleri Bakanlar Kurulu’na sunduklarını ve raylı sisteme ilişkin belediyenin almakla yükümlü olduğu raylı sistem araçlarını yarın çıkacakları ihale ile temin edeceklerini ve araçları raylı sistem yolunun tamamlanacağı güne yetiştireceklerini söyledi.

İSİM VERMEDEN AKAYDIN’I ELEŞTİRDİ

Büyükşehir Yasası’nın Antalya’ya çok katkılarının olduğunu belirten Başkan Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın’ı isim vermeden işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eskiden Antalya çalışıyordu belediye eğleniyordu. Şimdi belediye çalışacak Antalya eğlenecek duruma geliyoruz. Biz bunu takip ettik defalarca bakanlarımızla görüştük. ‘İşim bitene kadar kapınızda yatarım’ dedik. Bir zamanlar Ankara’nın kapısını çalmam diyenleri iyi hatırlıyoruz. Ben Antalya’nın hizmetkârıyım” diye konuştu.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3884333/turel-ile-icraatin-icinden