Bugün ve yarın kesinti var

ALANYA'DA

bugün ve yarın enerji kesintisi uygulanacak. Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Tüketicilerimize daha kaliteli ve kesintisiz enerji temin edilmesi amacıyla enerji hatlarının yenilemesi ve hat altı bakımı yapılacağından, Alanya’nın bazı bölgelerinde planlı kesinti yapılacaktır. 23 Ocak Cuma günü (bugün) 09.00-16.00 saatleri arasında arıza onarım bakım ekiplerimiz tarafından Alanya sol fiderinde izolasyon uygulaması yapılacağından dolayı Mahmutlar Trafo Merkezi’nden çıkan Demirtaş kuzey fiderinde enerjilenen Demirtaş eski kömden Alanya sol çıkışına enerji verilemeyecek.

PEK ÇOK BÖLGE ETKİLENECEK

Yapılacak enerji kesintisinden Uğrak, Yeşilöz-Küçükalan, Keşefli, Kargıcak Merkez Camii ilerisi, Gülistan Sitesi civarı, Kargıcak Dinler Otel arkası etkilenecek. Yine bugün 09.00-17.00 saatleri arasında arıza onarım bakım ekiplerimiz tarafından hat altı bakımı yapılacağı için Güzelbağ-Gündoğmuş fiderinden enerjili olan Güzelbağ Dağıtım Merkezi’nden enerji alan Bayır Mahallesi çıkışına enerji verilemeyecek. Kesintiden Bayır Mahallesi, Takanlar Sokak, Bayırkozağacı Mahallesi ve Güzelbağ İçme Suyu Trafosu etkilenecektir. Yarın ise 09.00-15.00 saatleri arasında arıza onarım bakım ekiplerimiz tarafından Oba Mahallesi kuzey ve güney fiderine hat ve hat altı bakımı yapılacağından Mahmutlar Trafo Merkezi’nden çıkan Oba kuzey ve güney fiderlerine enerji verilemeyecek.

‘HAVA MUHALEFETİ OLURSA KESİLMEZ’

Yapılacak enerji kesintisinden Tosmur, Obagöl ve Dim bölgesi etkilenecektir. Yarın 09.00 ile 17.00 saatleri arasında arıza onarım ve bakım ekiplerimiz tarafından hat altı bakımı yapılacağından dolayı Güzelbağ-Gündoğmuş fiderinden enerjili olan Güzelbağ Dağıtım Merkezi’nden enerji alan Bayır çıkışına enerji verilemeyecek. Yapılacak enerji kesintisinden Bayır Mahallesi, Takanlar Sokak, Bayırkozağacı Mahallesi ve Güzelbağ İçme Suyu Trafosu etkilenecek. Çalışmaların erken bitmesi halinde, hatlara belirtilen saatten önce enerji verilebileceği gibi, hava muhalefeti veya başka nedenlerle çalışmadan vazgeçilmesi halinde hatlarda enerji mevcut olacağından, ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3876125/bugun-ve-yarin-kesinti-var