Mevlüt Demir: Tepeden bakmayacağız

YENİ Alanya Gazetesi Politika Editörü İbrahim İpbüker'in hazırlayıp sunduğu PolitikAlanya programına konuk olan Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mevlüt Demir, "Elveda bürokrasi, merhaba demokrasi diyerek yola çıktık. Ahmet Davutoğlu Hocamıza inanıp, güveniyoruz. İnsanlara tepeden bakmayan, baskıcı olmayan, korku salmayan bir anlayışla iktidara yürüyeceğiz. Alanya bizim için çok önemli. Hocamız, Alanya'yı memleketi Konya'dan ayırmıyor" dedi.

İŞTE SATIR BAŞLARI

mevlüt demir Alanyalı bir Yörük çocuğu. 1966 çıplaklı doğumluyum. Uzun yıllar Tosmur'da ikamet ettim. Asıl hayatımı geçirdiğim mahalle Güllerpınarı. İlkokulu Atatürk okulunda okudum, ondan sonra Ankara Polis Akademisi. Yüksek lisansın birini Gazi Üniversitesinde birini İtalya Roma'da yaptım. Uzun yıllar Ankara karargahta çalıştım. İnterpolde çalıştık ve daha baş komiserken Ankara Emniyette İnterpolde kurucu müdür oldum. Uluslararası ilişkilerde çalıştık. Uluslararası kaçakçılık ve hukuk müşavirliği. 2014'de Denizli Emniyet Müdürü olduk. 15 Temmuzda Konya il Emniyet Müdürlüğü yaptım. Mevlam bundan sonra da farklı hizmetler nasip eder inşallah.

NASIL İKNA OLDU

Demokrat bir ailenin çocuğuyum ben, babam Mendereslere oy vererek yetişmiş ve aynı istikamette devam eden bir gelenekten geliyoruz. Üst düzey yöneticiliklerimizde hep halkla iç içe, göz göze, yürek yüreğe olduk. Hadiselere proaktif bakabilme becerilerimize baktığımızda aynısını Davut Hocamız'da gördük. Ötekileştirmeyen, tepeden bakmayan, özüyle sözü bir, fikriyle fiili mütebafık bir şahsiyeti vardı. En son konuşurken, bu boğazdan haram lokma geçmedi ve Allah'ın izniyle geçmeyecek dedi ve bizim tarzımızı tarif etti. Hocamızın bakış açısı bizim için mantıklıydı rasyoneldi. Antalya'da senin olmanı istiyorum ve o bölgede seninle yürümek istiyorum dedi. Eyvallah dedim, ya Allah bismillah diyerek çıktık yola. Bu ülkede demokrasinin özgür iradenin yerleşmesi için çıktık yola.

GELECEK PARTİSİ

Daha kurulalı 2 ay oldu. Şuan 43 il başkanı atandı. Bazılarının açılışı yapıldı. Konya il binası, yönetim kurulu belli oldu. Merkez ilçeler tamamlandı ayrıca Hadim, Taşkent, Altıekim gibi 4 tane dış ilçede teşkilat kuruldu ve açılışlar yapıldı. Konya'nın girişinde havalimanına varmadan 20. Km de sayılan araç özellikle 2014 ten bu yana onlarca seçim yaşamış biri olarak söylüyorum 5 binden fazla araç vardı. Gelecek Partisini sevdalılarıydı bunlar. Türkiye'de şuan beğenelim, beğenmeyelim açık ve çok net bir korku var. Korku imparatorluğunun olduğu bir ortamda Selçuklu başkenti olan Konya'da 5 binden fazla araçla Gelecek Partililer liderimiz sayın Davutoğlu'nu karşılamak için gelenler en önemli teveccühleridir. Sayın Davutoğlu Hocamız kendisini bir Alanyalı olarak görüyor. Alanya Antalya ve Türkiye geleceğine sahip çıkıyor. Gelecek Partisiyle beraber bir başka güzel olacak.

AK PARTİ'DEN FARKI NE OLACAK

Liderimiz sayın Davutoğlu, sözü ve özü bir Torosların evladı. Kavramların içini boşaltarak, hamasi nutuklar atarak değil, inandıklarını söyleyen iradenin bir isimidir. Kendi aleyhlerine bir partinin genel başkanı olarak kendilerine kumpas kuranlara bile naif uslubunu terk etmemiş bir liderin adıdır. Haram ve helal lokmaya dikkat eden ve buna inanarak yaşayan bir iradenin adıdır. Tüm saldırılara rağmen, tüm algı operasyonlara rağmen bir takım düşünce çetelerinin saldırılarına rağmen haktan ve hakikatten aklı selimi, rasyonaliteyi, insiyatifi aklı selimden ayırmadan kendi asil duruşunu sergileyebilen iradenin adıdır. Yaşam prensiplerin hayat bulmasıyla daha kaliteli bir hale gelir insan, bildiklerini değil inandıklarını yaşar. Birileri fetöyle kolkola girerken, bunlar yanlıştır diyebilen biridir. Nepotizmi, akraba kayırmacılığını orta yere çıkanlara dur diyebilen, siyasette etik bir bakış olduğuna inanan ve bunu hem ekonomik hem siyaseten etik kelimesiyle hukukun birleştirildiğinin adıdır Davutoğlu.

2023 HEDEFİ

Doğmamış çocuğa don biçilmez, şartların gereklerine göre davranabilmek önemli. Bu memlekette hain olmayan hırsız olmayan ve bu memlekette hukuka riayet eden herkesle parti olarak yola da çıkarız yolda da yürürüz. Hep beraber bu bayrağın altında hizmet etmeye hazırız. siyasette bir üslubun sevda dilin ahlakı dilin zerafetin nezaketin bir iletişim dilini kurmaya mahkumuz. Bu memlekette bayrağın altında hain olmayan herkesi kucaklıyoruz, bölücü olmayan herkesi kucaklıyoruz. PKK'ya, FETÖ'ye karşıyız. 83 milyonun tamamını ısıtacak kadar güneşte var terleyenleri serinletecek kadar büyük şemsiyemizde var. Bu nedenle hedefimiz iktidar olmak.

ALANYA NASIL YÖNETİLİYOR

Köylülerimiz, yol için seviniyorlar. Yıl 2020,150 metrelik yola seviniyorsak, Alanya hak ettiğini alamadı alamıyor demektir. Taşkent, Kuş Yuvası, Alanya yoluna 4 yıldır, sayın Davutoğlu başbakanlıktan ayrıldıktan sonra çivi çakılmalı, niye eleştirmeyelim bunu. Konya, Manavgat, son durak Alanya olacak hızlı trenlerin hepsi buharlaştı, bunu niye eleştirmeyeceğiz. Alanya kültüründe bir yaylacılık var. Bu benim şeref madalyam hiçbir zaman eveleyip gevelemedim. Biz yaylayı severiz. Hafta sonu bakın kar yağınca onlarca insan karda fotoğraf çekinir. Her yıl Gökbel'de şenlik yaparız. Yapanları tebrik ederiz ama lavabolarına bakın, cami güzel yapılmış ama çevresine bakın içler acısı. Dimçayı yoluna bir bakın, bunları niye eleştirmeyelim. Adem Yücel benim kardeşim, çok güzel şeyler yapıyor mu yaptı. Halkın teveccühüne hepimiz saygı göstermek zorundayız. Ama şu var unutmayın düşüşler her zaman zirveden başlar. Karanlığın zirve yaptığı an ışığa en yakın olduğu andır."

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3870133/mevlut-demir-tepeden-bakmayacagiz