Alanya'da bilirkişilik yarın başlıyor

ALANYA'DAHasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından düzenlenecek 'İş Hukuku Alanında Bilirkişi Sertifika Eğitim Programı' yarın başlıyor. Damlataş Riviera Hotel'deki eğitimler 25-26-27-28 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Eğitimde, iş ve sosyal güvenlik hukuku bilirkişiliği alanında bilgiler verilecek. Bunun yanında iş ve sosyal güvenlik hukuku, işçi alacakları, iş güvencesi, işe iade davaları, Yargıtay kararlarının değerlendirilmesi, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) uygulamaları, bilirkişi raporu hazırlanması gibi ana konular işlenecek. 4 gece ve 5 gündüz sürecek eğitim, konaklamalı kişi başı 2 bin 100 TL, konaklamasız kişi başı 1.800 TL olacak.
KONULARI UZMANLAR ANLATACAK
İş uyuşmazlıklarının çoğalması, bu alanda giderek artan sayıda uzman hesap bilirkişisi ihtiyacını ortaya çıkarıyor. İş hukukunda dava konusu uyuşmazlıkların önemli bir bölümü işçilik alacaklarına ilişkin olup, bu alacakların hesaplanması Yargıtay içtihatları ışığında maddi hukuk bilgisiyle ispat hukuku esaslarının harmanlandığı bir uzmanlık gerektiriyor. 'İş Hukukunda Bilirkişilik Eğitimi'nde bireysel İş Hukuku kapsamında talep edilen işçilik alacakları, bu alanda uzman tanınmış avukat bilirkişiler ve öğretim üyeleri tarafından ele alınacak. Bu alacakların hesaplamasında dikkate alınması gereken hususlar uygulamalı olarak incelenecek.
HESAP METOTLARI İRDELENECEK
Eğitim giderek apayrı bir uzmanlık alanı haline gelen ve uç ayrıntılarda mesleki hatalara açık olan İş Hukuku'nun ispat ve maddi hukuk açısından güncel Yargıtay uygulamaları ışığında topluca gözden geçirilmesiyle tazminat ve alacak kalemlerine ilişkin hesaplama metotlarının irdelenmesini amaçlıyor.
DERS PROGRAMI AÇIKLANDI
25 Eylül Pazar: Saat 09.30-17:00
26 Eylül Pazartesi: Saat 09.30-17.00
27 Eylül Salı: Saat 09.30-17.00
28 Eylül Çarşamba: Saat 09.30-17.00
Yer: Riviera Hotel Konferans Salonu
Adres: Saray Mah. Güzelyalı Cad. No:32 Alanya/ANTALYA
Tel :513 75 97
Fax :511 58 00
Email : [email protected]
Web : www.riviera.com.tr
DETAYLI BİLGİ
istanbul.hku.edu.tr
www.semistanbul.com
0 (532) 346 1539
PROGRAMIN SÜRESİ: 42 saat
DERS PROGRAMI:
İş Hukuku'nda dava türleri ve zaman aşımı definin işçilik tazminat ve alacaklarına etkisi, hizmet süresi ve ücret tespiti, belirli süreli sözleşmeler, işe iade davası ve maddi sonuçlarının hesaplanması, işe başlatmama tazminatı ve boşta geçen süre alacağının hesaplanması, kıdem tazminatının esasları ve hesaplanması, ihbar tazminatı, kötü niyet tazminatı, sendikal tazminat ve ayrımcılık tazminatının esasları ve hesaplanması, fazla çalışmalar, genel tatil ve bayram, hafta tatili ve yıllık izin ücretlerinin ispatı ve hesaplanması, asıl işveren-alt işveren ilişkisi, işyeri ve iş sözleşmesi devrinde birlikte sorumluluk halleri ve işçilik alacaklarına etkisi, maddi tazminat davalarında aktüerya hesaplamaları, vergi ve sigorta primi kesintiler ve excell kullanımı.

- Yeni Alanya Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3853315/alanyada-bilirkisilik-yarin-basliyor