Bu sözler kavgada bile söylenmez

 CUMHURİYET Halk Partisi'nden Antalya Milletvekili Aday Adayı olan Behlül Bayram ve Eski Kadın Kolları Başkanı Canan Şencan'ın hedefinde Alanya'daki başarısızlığı Şevki Türktaş'a bağladılar.

'VATANDAŞI SUÇLAYIP KENDİLERİNDE KUSUR GÖRMÜYORLAR'

Tepkisini "Kardeşim örgütlenemiyorsan hiçsin, ben parti eğitmeniyim ama partide eğitim yok. Yereli alacak olan arkadaşlar hala orda görev yapıyor. Hiç bir bilimsel politikalar üretmiyorsunuz. Sadece maddi olarak güçlü olduğunuz için orada sizleri tutuyorlar. Siyaset para ile yapılsaydı Sabancı Koç sürekli iktidarda olurdu. Rahmetli Ecevit'te başbakan olamazdı. Politika bir davadır önce herkesin bir davası olmalı. Buda TC politikayı siz sadece hizmet değilde yerelde rant geneldede kariyer etiket olarak yaparsanız olmaz. Milletin vekilini milletin belediye başkanını millet değilde iki üç kişi belirlerse ve burda akçeli işlerde mide bulandırırsa o seçilenlerle hiç bir seçim kazanma gibi bir sonuç düşünmeyin. Ve süreki vatandaşı suçlayıp hiç kendinde kusur yokmuş gibi davranırsan başarılı olamassın. Hep aynı insanlarla siyaset yaparsan yeni yüzler idolojimize yakın insanlar) başarılı olamazsın. Çağın gereksinimlerine kendini uyduramassan başarılı olamassın. Bir kediden umut beklersen başarılı olamassın, parti örgütüne sahip cıkmazsan başarılı olamassın. Ama bana göre CHP çok başarılı, kendi başarısızlığı ve beceriksizliğine rağmen yüzde 28 oy alıyor gerçekten başarı" dedi.

ŞENCAN'DAN ZEHİR GİBİ SÖZLER

Cumhuriyet Halk Partisi'nin eski Alanya Kadın Kolları Başkanı Canan Şencan ise "Bir dönem Alanya İlçe Örgütünde ilk kez seçimle gelen kadın kolu idik. Kadın kolu başkanı olarak ilk kez üyelere hizmet içi eğitim projesi hazırladım ve uygulamaya koydum. ilk kez Tepegöz ile eğitim programını başlatacağımız dönemde transparan istemiştim. Hiç unutmuyorum yüzleri kızararak ve şaşkınlıkla bana o da ne diye sormuşlardı. Asetat demiştim diğer adı transparan. Bir okuldan tepegöz getirdi bize bir yönetim kurulu üyesi sağolsun. Ve 15 günde bir eğitim uyguluyorduk. iletişim, halkla ilişkiler, örgütlenme gibi temel konularda öncelikle yönetim kurulu üyelerini ve parti üyelerini bilinçlendirmekti amacımız. Çokta iyi gidiyorduk. Köyleri dolaşmak istedik bize; hayırdır seçim yok ne gerek var diyen yönetim kurulu üyelerini biliriz. Seçimden seçime değil sürekli çalışmak gerek diyerek ısrar ettik. Araç istedik vermediler. Kadın kolu yönetim kurulu üyeleri ile aramızda para toplayarak otobüs kiraladık ve Başköy'den, Kıllı'ya, Çakallar'a kadar hemen hemen tüm köyleri gezdik. köylü vatandaşlar hayır mı? seçim mi var? diye soruyorlardı. hayır seçim filan yok biz sadece sizlerin hatırını sormaya geldik diyorduk. Ve projeli çalışmayı ilk kez biz kadın kolunda gördü Alanya İlçe Örgütü. Ancak yönetim rahatsız oldu. Zira her gün gazete manşetlerindeydik. Yönetimin önünde gitmiyor koşuyorduk adeta. Tüm ekip arkadaşlarım olanca özverileriyle emeklerini esirgemiyorlardı. Bir yere gidileceğinde ordu gibi gidiyorduk. Bir annemiz sizin için her gün selaları takip ediyorum ki size haber vereyim gidin diye espri yapıyordu.. Düğün, dernek, toplantı, cenaze koşturup duruyorduk. Bir telefon zinciri oluşturmuştuk. Telefon edilen yemeğinin altını kapatıyor yanımıza koşuyordu. Ve sonuç Alanya Cumhuriyet tarihinde ilk kez Alanya Merkezde birinci parti olarak çıkmıştı ve 8. sıra milletvekili Osman Özcan'ı meclise göndermişti. Sonuç ne mi oldu? bizim için hüsran. Yıpratmak için ellerinden geleni ardına koymayan bazı evrimsiz kimlik peşinde koşan varlıklar amaçlarına ulaştılar ve toplu olarak istifamıza neden oldular. Bu olay genelde de farklı değilmiş sonra öğrendim. Maalesef ülkenin geleceğiyle oynuyorlar, oynamaya da devam ediyorlar. Ve hala partideler ne yazık"

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3850000/bu-sozler-kavgada-bile-soylenmez