KPSS'siz memur alan kurumlar açıklandı! İşte o liste

BİLİNDİĞİ üzere genel olarak alımlar Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yapılıyordu.  Yapılan operasyonlar sonucu bir çok kişinin görevden ihraç edilmesi ile pek çok firma Kamu Personeli
Seçme Sınavı şartı olmadan memur alımı yapacağını duyurmuştu. Peki KPSS'siz memur alımı yapan kurumlar hangileridir?
İşte KPSS'siz memur alımı yapacak olan kurum ve kuruluşların tam listesi: 
İŞ BANKASI İş Bankası  Çağrı merkezi memuru ve Müfettiş yardımcısı alımı için ilan verdi.
- Çağrı merkezi memuru: Memur alımı yapacağı ile ilgili duyuru yapan İş Bankası için Çağrı merkezi memuru başvuruları 26 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 10:00’a kadar yapılacak. Sınav ise 29 Eylül 2016 tarihinde gerçekleşecek.
- Müfettiş yardımcısı: İş Banaksının Müfettiş yardımcısı alımı başvurularının son başvuru tarihi ise 7 Kasım 2016 olarak bildirilirken KPSS şartı aranmadan alımı yapılacak olan Müfettiş yardımcısının sınavı 19 Kasım 2016 tarihinde yapılacak. 
HALKBANK Halk Bankası 565 personel alımı yapacak. 19 Eylül 2016 – 10 Ekim 2016 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak olan başvurular sonrasında adaylar sınava  5 Kasım 2016 Cumartesi günü girecek. Adaylar sınav ücreti olarak 70 lira ödeyecek.
- Müfettiş Yardımcısı: 25 kişi - İç Kontrolör Yardımcısı: 40 kişi - Uzman Yardımcısı: 475 kişi
- Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı: 25 kişi 
VAKIFBANK Vakıfbank tarafından yapılan memur alımı ilanında ise memurlara , Vakıfkar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının Merkez (Ankara) ve İstanbul Çalışma Grubunda görev verilecek. Ankara'da yapılacak olan Müfetiş Yardımcısı alımında iki aşamada hem yzaılı hemde sözlü olarak sınav yapılacak.
- Müfettiş yardımcısı: 15 kişi 35 yaşını  (01.01.2016 tarihi itibarı ile) doldurmayan adayların başvuru yapabileceği memur alımında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan şartlara sahip olmak ve üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak sartı aranıyor. 
DEVLET DEMİR YOLLARI T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi'ndeki memur ilanında 108 işçi alımı yapılacağı açıklandı. 9 Eylül- 29 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak başvuru ilanında başvurular Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri'ne yapılacak. Bu İşçiler için alanlar şöyle:
- Makinist: 45 kişi - Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü: 13 kişi - Tren Teşkil İşçiliği: 34 kişi
- Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı: 16 kişi
- Elektrikçi: 4 kişi 
SİVİL HAVACILIK Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce ilan edilen personel ilanında Hava Trafik Kontrolorü, Uçuş Tabibi,Uçuş Teknisyeni ve Helikopter Makinisti kadrolarında olmak üzere toplamda 11 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu.
 - Hava Trafik Kontrolorü: 3 kişi
- Uçuş Tabibi: 2 kişi
- Uçuş Teknisyeni:  3 kişi
- Helikopter Makinisti:  3 kişi 
SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY Jandarma Genel Komutanlığı tarafındansa Astsubay alımı yapılmaya başlandı. Hem kadın hemde erkeklerin başvuru yapabildiği Astsubay alım ilanında geçerli olan şartlara göre başvuru yapabilecek. Jandarma Genel Komutanlığı Astsubay alımı için 7 farklı sınıf açacak.
Başvuru Koşulları: -Başvurularda T.C. Vatandaşı olmak şartı aranmaktadır. Adaylarda aranan şartlardan bazıları ise: -Silah taşımaya ve bulundurmaya hukuki bir engeli bulunmamak.
-TSK Sağlık Yönetmeliği şartlarına uymak.
-Adayların kendilerinin ve evli ise eşlerinin sicilleri ile ilgili, alım koşulları da mevcut.
-Adaylar başvuru tarihinde herhangi bir siyasi parti üyeliği taşıyamaz. -Terör örgütü ile ilişkisi olanlar, ya da eylemlerine katılmış kişiler direkt elenecek. -Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış kişiler başvuru yapamaz.
-Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı tedavisi görmüş kişiler başvuru yapamaz. 
SAYIŞTAY Sayıştay Başkanlığı 17 programcı alımı için başvurular 23 Eylül 2016 mesai bitimine kadar yapılacak. Başvuruları başlayan Sayıştay programcı alım ilanındaki genel şartlara uygun olmasının yanında her pozisyon için belirtilen özel şartlarada uygunluk göstermesi zorunlu.   
10 BİN ÖZEL HAREKAT Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş' un KPSS şartı aranmadan alımı yapılacak olan 10 bin özel harekatın 9 bin bay, bini bayan olacak. Başvuru yapabilmek için  en az lise veya dengi okullardan mezun olmak ve erkeklerin askerliğini tamamlamış olması şartının yanı sıra  28 yaşından gün almamış ve askerlik terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması gerekiyor. Bakan Kurtulmuş'un personel alımı ile ilgili açıklama yaptığı özel harekat alımı için heniz ilan yok ama kısa sürede yayımlanması bekleniyor.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3849039/kpsssiz-memur-alan-kurumlar-aciklandi-iste-o-liste