ALTSO ev kadınlarını ödüllendirdi

TÖRENEALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Banu Okan Kavukçu ve İl Kadın Girişimci Kurul Başkan Yardımcısı Özlem Öz Kural ve kurul üyeler katıldı. Yarışmada dereceye girenlere Alanya Belediyesi tarafından da ürünlerini sergilemeleri için stand verileceği de açıklandı
AKÇALIOĞLU BİRİNCİ OLDU
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) bünyesinde çalışmalarını yürüten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Kadın Girişimciler Kurulu’nun her yıl düzenlediği 'Antalya’nın Kadın Girişimciler Yarışması' bu yıl Antalya’dan sonra 'Ev Hanımları Yarışıyor' adı altında ALTSO organizasyonunda Alanya’da yapıldı.
ALTSO organizasyonuyla ev eksenli ürünler kategorisiyle yapılan yarışmaya katılım bir hayli fazlaydı. Yarışmada birinciliğe Zekiya Akçalıoğlu, ikinciliğe Dursen Önal layık görülürken, aynı puanları paylaşan Solmaz Ulusoy ve Havva Düntaş üçüncülüğü paylaştılar.
'KADINLARIMIZA GÜVENİYORUZ'
Toplantının açılışında konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, nüfusun yarısının kadın olmasına karşın girişimcilerin sadece yüzde 8’inin kadın olduğuna dikkat çekerek, “Böyle bir durumda kadınlara ticaret yaptırmamak israf” dedi. 
'BİZ YAPARSIN DİYORUZ'
Ülkede maalesef kadınların halen ekonomide yeterince yer edinemediğine de vurgu yapan Şahin, “Kadına sen bu işi yapamazsın, dur diyoruz. Ama biz böyle demeyeceğiz. Biz hadi yaparsın, gerekirse arkandayız diyoruz. Başarılı kadınların hikayelerine bakınız büyük bir mücadele göreceksiniz. Bu nedenle biz ALTSO yönetimi olarak kadın ve genç girişimci kurullarını destekliyoruz. Oda tarihinde ilk kez yönetim kurulunda bir kadına yer verdik. Banu Okan Kavukçu,  1991 yılında kurulan odamızın ilk yönetim kurulu üyesi. Bu sayıyı yükseltmek için yine de üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.
'KADINSIZ BAŞARI OLMAZ'
Sizler hem eş, hem üreten kadınlar olarak inanın erkeklerden çok daha üstünsüznüz. Bu yönünüzle değerlendirme yaparsak erkeklerin sizin kadar güçlü olmadığını görürüz. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de son derece güvendiği kadınlarımıza bizler de güveneceğiz ve elele, omuz omuza başaracağız. Kadınsız başarı olmaz. Nasıl tek bacaklı bir at koşamıyorsa, nasıl ki tek kanatlı bir uçak uçamıyorsa kadınları bazı haklardan mahrum kalmış ülkelerde gelişemez, yükselemez. Ben bu düşüncelerle ödül alan tüm hanımefendileri kutluyorum. Başarılarının da devamını diliyorum” diye konuştu.
KURAL'DAN ŞAHİN'E TEŞEKKÜR
Antalya İl kadın Girişimciler Kurulu icra Komitesi Başkan Yardımcısı Özlem Öz Kural da bugüne kadar yaptıkları çalışmalar, kurulunun amaç ve hedeflerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Kural, Şahin’e de kadın girişimcilere verdiği önem nedeniyle teşekkür etti.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3842082/altso-ev-kadinlarini-odullendirdi