Berberoğlu neden aday olmayacak

Haber: Alper KUTAY

EKİM ayına ertelenen ilçe kongresinde yeniden aday olup, seçilmesine kesin gözüyle bakılan AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu "Bu dönem artık yokum. Yeni dönemde yine partide kalırım ama ilçe başkanlığını düşünmüyorum" dedi. Bugüne dek ismi en güçlü aday olarak anılan Berberoğlu'nun aldığı bu şok karar siyasi kulisleri bir anda hareketlendirdi. Berberoğlu'nun kısa süre öncesine kadar ilk günkü şevk ve heyecanla devam ettiği görevine niçin küstüğü merak konusu oldu.

BERBEROĞLU'NA ULAŞAMADILAR

Aday olmayacağını açıkladıktan sonra Gazipaşa'ya giden ve telefonunu kapatan Berberoğlu'nun bu şok kararının Yeni Alanya'nın internet sitesinde yer alması AKP'yi de bir anda dalgalandırdı. Hem partililerin, hem de Antalya ve Ankara'daki üst düzey parti yöneticilerinin gün boyu Berberoğlu'na ulaşmaya çalıştıkları, yönetim kurulu üyelerine "Telefonunu açarsa bize acil dönüş yapsın" dedikleri öğrenildi. Berberoğlu'nu arayıp, ulaşamayanlar arasında Bakan Çavuşoğlu'nun da yer aldığı iddia edildi.

İŞTE KULİSLERİN SENARYOLARI

Yaşanan bu gelişme "Ekim ayında yapılacak ilçe kongresinde kim aday olup, başkan seçilecek?" sorusunu da gündeme getirdi. Siyasi kulisler, en güçlü adayın, bir dönem AKP İlçe Teşkilatı'nda Gençlik Kolları Başkanı olan ve halen Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olarak görev yapan mimar Mustafa Toklu olduğunu söylüyor. Kulislere göre geçen dönem yapılan kongrede de aday olup, bu dönem de aynı göreve talip olan Sabri Tos ile Nurettin Uludağ, Alaaddin Işık ve Necati Yıldırım da muhtemel adaylar.

- Yeni Alanya Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3837325/berberoglu-neden-aday-olmayacak