Silah zoruyla fuhuş yaptırdı

OLAY, merkez Sarıçam ilçesine bağlı Orhangazi Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Semiha S.(29) 11 yıl önce tanıştığı Yaşar K. (46) ile 1 yılın ardından birlikte yaşamaya başladı. Ancak o sırada Yaşar K. ilk eşinden boşanmak üzere olduğundan Semiha S.’ye resmi nikah yapamadı. Yaşar K’nın iki genç kıza otoyolda kamyoncularla fuhuş yaptırdığını öğrenen Semiha S. genç kızları çalıştırmamasını söyledi ancak Yaşar K, "Evi geçindirmek için çalıştırmam gerekiyor" dedi.

"SENİ DE OĞLUNU DA ÖLDÜRÜRÜM"

Bu arada çiftin 2009 yılında bir çocukları dünyaya geldi. 2010 yılında ise Yaşar K’nın çalıştırdığı kızlar kaçıp gitti. Bunun üzerine parasız kalan Yaşar K, Semiha S’ye, "Bundan sonra otoyola sen çıkıp eve para getireceksin" dedi. Ancak Semiha S. bu durumu kabul etmedi. Bunun üzerine Yaşar K, genç kadının kafasına silah dayayıp, "Seni de oğlunu da öldürürüm fuhuş yapıp eve para getireceksin" dedi. Bunun üzerine genç kadın her gün otoyola çıkıp 30 TL karşılığında kamyoncularla fuhuş yaparak eşine para getirmeye başladı. Bu durum 4 yıl boyunca devam etti. Semiha S. her fırsatta eşine "Fuhuş yapmak istemiyorum, gitmeyeceğim" diyerek direndi. Ancak eşi her seferinde Semiha S.’yi darp edip ölümle tehdit ederek fuhuş yapmasını sağladı. Bir ay önce de Yaşar K, arkadaş ortamında tanıştığı Ayşe B. (25) isimli bir kızı eve getirip onu da otoyolda fuhuş yaptırmaya başladı.

DARP EDİP KAFASINA SİLAH DAYADI

3 gün önce Semiha S. eşi otomobille otoyola götürürken "Ben artık fuhuş yapmayacağım, çocuğum büyüyor, onu da buraya getiriyorsun yakında bizim ne yaptığımızı anlayacak, ben fuhuş yapmayacağım" dedi. Bunun üzerine Yaşar K, Semiha S.’yi darp edip kafasına silah dayayarak, "Ya fuhuş yaparsın ya da seni burada çocuğunun gözleri önünde öldürürüm. Daha sonra da çocuğunu öldürürüm" diye tehdit edince genç kadın fuhuş yapmaya devam edeceğini söyledi. Semiha S. o gün fuhuş yaptıktan sonra eve döndü. Sabah erken kalktığında Yaşar K’nın Ayşe B. ile cinsel ilişkiye girdiğini gören Semiha S, evden çocuğunu alıp çıktı. Semiha S. polis merkezine gelerek şikayette bulundu. Şikayet üzerine eve baskın yapan polis, Yaşar K. ve Ayşe B’yi alıp polis merkezine getirdi. Daha sonra Yaşar K. ve Ayşe B. Ahlak Büro Amirliği’ne teslim edildi.

GENÇ KADIN KORUMA TALEP ETTİ

Bu arada Semiha S. verdiği ifadede 10 yıllık eşinin 4 yıldır kendisine fuhuş yaptırdığını, kazandığı bütün parayı da aldığını, kendisini silahla öldürmekle tehdit edip darp ettiğini ve artık dayanamadığını söyledi. Semiha S’nin, "Ben kocamdan şikayetçiyim. Onu cezaevine beni de sığınma evine gönderin. 4 yıldır can korkusuyla yaşıyorum. Şimdi onu şikayet ettim beni her an öldürebilir bu nedenle koruma talep ediyorum. 4 yıldır beni hem dövdü hem de fuhuş yaptırdı. Günde 30 kamyoncu ile birlikte oluyordum. Artık dayanamaz hale gelmiştim. Elinden kurtulup şikayetçi oldum" dediği öğrenildi.

Ayşe B. ise kendi rızası ile fuhuş yaptığını şikayetçi olmadığını söyledi. Polisin evde yaptığı aramada ruhsatsız tabanca ile tabancaya ait mermiler bulundu. İfadelerinin alınmasının ardından zanlı adliyeye sevk edildi. Zanlı sevk sırasında basın mensuplarına saldırarak, kendisinin evli olmadığını söyledi. Zanlı çıkarıldığı mahkemece "Cebir, tehdit ve işkence yoluyla fuhuşa teşvik ve aracılık, ruhsatsız tabanca bulundurma" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Semiha S. çocuğuyla birlikte sığınma evine yerleştirilirken Ayşe Berber, sığınma evine gitmek istemedi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3834131/silah-zoruyla-fuhus-yaptirdi