Anneye en büyük bayram hediyesi

İZMİR'DE, boşanma davası duruşmasının ardından babası Muharrem S. tarafından adliye önünden kaçırıldığı öne sürülen 7 yaşındaki Elif S., 4 yıl sonra, baba evindeki gizli bir bölmede polis tarafından bulunarak anne Aysun Demirtaş’a teslim edildi. Kızına tekrar kavuşmanın sevincini yaşayan Demirtaş, “Artık onu kimseye vermeyeceğim” dedi. 
‘İlk duyduğumda inanamadım’ 
Kızının bulunduğu haberini aldığı zaman inanamadığını söyleyen Demirtaş, “4 yıl boyunca çok fazla hayal kırıklığına uğradım. Polisler kızımın bulunduğunu haber verdiklerinde inanamadım. Daha sonra bulunduğu yerin adresini söylediklerinde emin oldum. Polislerin daha önce defalarca arama yaptığı evde gizli bölmede bulunmuş. O an yaşadığım sevinç ve heyecanı kelimelerle ifade edemem” diye konuştu.  
‘Önceden gördüğü fotoğraflardan beni tanıdı’ 
Kızının bulunduğu günün sabahı İzmir’de olan ve Tokat’a döndükten 4 saat sonra haber alan Demirtaş, kızına kavuşma sürecini şu sözlerle anlattı, “Polis memurları Elif’i bulup karakola götürmüşlerdi. Bende başka kimseye teslim edemeyecekleri için biz gidene kadar yalnız kalmamasını istedim. Yeğenimi kızımın yanına yolladık. Ben gidene kadar kızımla sohbet etmiş. Beni anlatmış, yeni fotoğraflarımı göstermiş. Kızım yanımdan alındığında küçücüktü, bir annesi olduğunu biliyordu ama yüzümü unutmuştu. Fotoğraflarımı görünce, ‘Annem çok güzel biriymiş’ demiş.” 
‘Öperek uyandırdım’ 
Sonra onunla telefonda konuştum. Biraz geç geleceğimi ve uyuması gerektiğini söyledim. Elif bana, ‘Anne çok heyecanlıyım, seni çok özledim, uyumayacağım seni bekleyeceğim’ dedi. Sonra onu geldiğimde öperek uyandıracağıma söz veriyorum diyerek ikna ettim. Kızımın yanına gittiğimde saat gece 3’tü. Yanına uzandım. Onu öptüm ve kulağına, ‘Annen geldi, söz verdiğim gibi seni öperek uyandırdım’ dedim. Gözlerini açtı gülümsedi ve bana sıkıca sarılarak tekrar uyudu. Bende sabaha kadar ellerini, gözlerini ve yanaklarını öpüp, saçlarını kokladım. O da beni çok özlemiş. Bana sarılıp yattı. Sabah gözlerimi açtığımda onu tekrar yanımda görmek çok özlediğim bir duyguydu. Beraber kahvaltı yaptık. Babasıyla yaşadığı hayatı hiç konuşmak istemiyor. Bende o anlatana kadar sormuyorum. Şu anda çok mutluyuz. Artık onu kimseye vermeyeceğim.” 
4 yıl hiç dışarı çıkmadı 
4 yıl boyunca çok fazla hayal kırıklığına uğradığını ama ailesi ve arkadaşları sayesinde umudunu kaybetmediğini ve kızına kavuştuktan sonra tekrar ailesinin yanına Tokat’a döneceğini söyleyen Demirtaş, “Elif oradayken hiç arkadaşı olmadığını ve dışarıya çıkamadığını söyledi. Bu yüzden arkadaşlarım aradığında ilk telefonu ona açtırıyorum. Şimdi yüzü hep gülüyor” dedi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3825233/anneye-en-buyuk-bayram-hediyesi