Büyük oynadılar

Özgür Savaş Sarıbay
Özgür Savaş Sarıbay

TEKNİK

, taktik, çaba, mücadele, karakter... Ne gerekiyorsa vardı Başakşehir maçında. Kötü oynayan var mı diye bakıyorsun; yok görünmüyor herkes iyi. Fakat iyinin dışında çok iyi oynayan muhteşem iki kişi vardı sahada. Taha Yalçıner ve Isaac Sackey. Fernandes asist yaptı, 2 gol attı ama bana sorarsanız maçın yıldızı bu iki oyuncuydu. Orta sahada Başakşehir’in hiç varlık gösterememesi bu iki oyuncunun performansından kaynaklandı. Taha takımın gizli lideri gibiydi. Sackey de bir duvar gibi durdu, Başakşehir’li oyuncular tabiri caizse resmen Sackey’e tosladılar.

Haftasonu ülke genelinde spor kamuoyu Aytemiz Alanyaspor’u konuştu. Cuma akşamı Twitter’da uzun zaman trend topic oldu. Bu sadece sıradan bir galibiyet değildi. Rakip Başakşehir’i son yıllarda hiç bu kadar zor durumlara düşüren bir takım olmamıştı. Bunu başaran, bu performansı gösteren takımın kalan maçlarında rakiplerine gözdağı vermesi galibiyet kadar önemliydi.
Kümede kalma savaşı veren takımlarda kıyasıya mücadele var. Bu mücadeleyi veren takımlardan biri de biziz. Geçen sezon topladığımız 40 puan son haftalara rahat girmemizi sağlamış ve kümede kalmamız için yetmişti. Küme düşme barajı yılardır 38 puan civarında. Bu puanı yakalayan takımlar genelde ligde kalıyor. Yalnız bu sezon 38 puan da yetmeyebilir, hem yukarıda hem aşağıda Karabük dışında kopan takım yok, puanlar birbirine çok yakın. Kalan 9 maç var, bu da potansiyel 27 puan demek. Bu 27 puanın yarısını aldığımız zaman 40 puana ulaşmamızı sağlayacak ve büyük ölçüde ligde kalmaya yetecek gibi. Kalan maçların değerlendirmesini önümüzdeki haftalarda yaparız. Göztepe maçı şu an için kendi sahamızda oynayacak olmamızın avantajıyla çok çok önem arz ediyor. Başakşehir maçındaki gibi tam konsantrasyonla oynarsak Göztepe'nin de şansının olmadığını düşünüyorum.

- Yeni Alanya Gazetesi, Özgür Savaş Sarıbay tarafından kaleme alındı
https://www.yenialanya.com/makale/3820974/ozgur-savas-saribay/buyuk-oynadilar