Şehitler ölmez vatan bölünmez

Şehidimizi uğurluyoruz

MARDİN'DE

, PKK'lı teröristlerin yola önceden döşediği patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirmesi sonucu şehit düşen evli ve 2 çocuk babası Dargeçit İlçe Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy, çok sevdiği Alanya'da toprağa verildi. Aksoy'un cenazesi, sabah saatlerinde alınarak önce Kızlarpınarı Mahallesi'ndeki evine götürüldü. Türk bayrağına sarılı Aksoy'un cenazesi evinin önüne getirildiğinde eşi Aysun Aksoy tabuta sarılmak istedi. Yakınları ayakta durmakta zorluk geçen Aysun Aksoy'a izin vermedi. Şehidin bazı yakınları ise tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Burada helallik alındıktan sonra şehidin naaşı, silah arkadaşlarının eşlik ettiği cenaze aracıyla namazın kılınacağı Emine Özmüftüoğlu Camii'ne getirildi.

GÜL SUYUYLA YIKANDI

Önünde Alanyalıların taşıdığı dev Türk bayrağının arkasındaki nakil aracında camiye getirilen şehit polisin naaşı meslektaşları ve Alanyalarının omuzlarında avluya indirildi, musalla taşına yerleştirildi. Şehit Aksoy'un tabutu gül suyuyla yıkandı. Şehit Aksoy'un naaşının camiye gelmesiyle birlikte gözyaşları sel oldu. Sevenleri Aksoy'un tabuna kapanıp dakikalarca ağladı. Şehit polisin eşi Aysun Aksoy ile çocukları 12 yaşındaki Mehmet ve 5 yaşındaki Cengizhan camiye geldiğinde ise törende acı, hüzün ve öfke kat be kat arttı. Aysun Aksoy eşinin tabutuna sarıldı, uzun uzun fotoğrafını seyretti. Yakınları Aksoy'u tabuttan ayırmak isterken şehit eşinden "Gitme, ayağa kalk" sesleri yükseldi. Alanya'da 13 yıl görev yapan şehit Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy'un cenazesine, Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Muammer Türker, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AKP Antalya milletvekilleri Mustafa Köse ve Sena Nur Çelik, MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, TGF Genel Başkan Yardımcısı ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, oda başkanları, siyasiler ve binlerce vatandaş katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İçişleri Bakanı Selami Altınok da törene çelenk gönderdi.

EŞİ 'GÖTÜRMEYİN' DİYE FERYAT ETTİ

Antalya Müftüsü Osman Artan'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Emniyet Amiri Aksoy'un naaşı meslektaşları, yakınları ve Alanyaların omuzlarında defnedileceği Garnizon Şehitliği’ne götürülmek üzere cenaze aracına konuldu. Bu sırada şehit eşi "N'olur götürmeyin" diyerek eşinin naaşına son kez baktı. Şehit polisin naaşı tekbirler arasında araca konuldu. Şehit Aksoy'un cenazesi Alanya Garnizon Şehitliği'nde toprağa verildi. Aksoy'un cenazesi geçtiğimiz ay Mardin Midyat’ta şehit düşen polis memuru Abdullah Ümit Sercan'ın yanına defnedildi. Defin işlemleri sürerken şehidin eşi Aysun ve oğlu Mehmet Aksoy fenalaşarak baygınlık geçirdi. Törene şehit Sercan’ın eşi Özay Sercan ve babası Durmuş Ali Sercan da katıldı.

Defin işleminin ardından Vali Türker, şehit Aksoy'un tabutuna sarılı olan bayrağı Aysun Aksoy'a hediye etti. Vali Türker'in ayrılmasından sonra konuşan Aksoy "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu çelenk göndermiş. Onların çelenklerini istemiyorum" dedi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3816277/sehitler-olmez-vatan-bolunmez