İlişkileri sarsan kötü alışkanlıklar

İLİŞKİLERİMİZ genelde büyük bir aşkla, tutkuyla başlar ve bir müddet daha aynı tempoda devam eder. Bu dönemde gözümüz hiçbir şey görmez, hayatı doludizgin yaşar ve birbirimizin özelliklerinin pek farkında olmayız ya da fazla kafamıza takmayız. Ne zaman birbirimizi daha yakından tanımaya başlayıp ayaklarımız biraz daha yere basmaya başladığında o zaman ufak ufak problemler baş göstermeye başlar. İki kişi arasında karşılıklı saygı, güven ve sevgi oldukça bu minik detaylara fazla takılmadan ilişki uzun yıllar devam edebilir.

Peki, kadınların kendilerine engel olamayıp yaptığı ve ilişkileri sekteye uğratan hatalar neler?

EN UFAK ŞEYLERE KÜSMEK VE GÜNLERCE KONUŞMAMAK

Erkekler çok çabuk unuttukları için genelde uzun süre kin tutmazlar ve hemen unuturlar. Ancak biz kadınlar minicik bir hatayı bile affetmeyip günlerce ona surat yaparak onun hatasını anlamasını isteriz. Sonuç: Erkekler genelde özür dilemez ve biz onca zaman küs kaldığımızla kalırız.

GEREKSİZ KISKANÇLIKLAR YAPMAK

Özgürlüklerine hayli düşkün erkekleri aşırı kıskançlıklar fazlasıyla bunaltır. Sürekli telefonunu karıştırmak, ortak arkadaşlarınızdan bilgi almaya kalkmak, eski sevgililerini sosyal medya hesaplarından takip etmek ona kendini FBI ajanları tarafından takip edildiği hissini verir ve bu hiçbir erkeğin hoşuna gitmez. Ona güven duyduğunuzu hissettirin ve casus gibi davranmaktan vazgeçin.

REGL DÖNEMİNDE ONUNLA GÖRÜŞMEKTEN KAÇINMAK

Regl döneminde ekstra bir sıkıntı yaşamıyorsak (şiddetli karın ağrısı, mide bulantısı vb.) bu dönemin diğer günlerden hiçbir farkı olmamalı. Kendini pis hissetmek, kötü koktuğunu düşünmek, evden çıkmamak tamamen psikolojiktir ve kendi irademizle bu duygulardan kurtulabiliriz. Bu dönemde kendimizi rahat ve güvende hissetmemiz önemli.

ARKADAŞLARININ YANINDA ONU KÜÇÜK DÜŞÜRMEK

Erkekler bazen bizim sandığımızdan çok daha hassas olabiliyorlar. Özellikle ailelerinin ve arkadaşlarının yanında. Arkadaş toplantılarında onun bazı zaaflarından konuşmanız ya da onu küçük düşürücü en ufacık bir sözünüz bile bu büyük aşkın bir anda yerle bir olmasına neden olabilir.

SARHOŞ OLDUĞUNDA ONUNLA DALGA GEÇMEK

Hepimiz biliyoruz ki erkekler çok güçlüdür ve sıkı içicidirler. Kendilerinin kolay kolay sarhoş olacağına da asla inanmazlar. Siz siz olun sarhoşken komik hareketler yapan ya da ağlayan partnerinizle asla dalga geçmeyin. Hele onun bu anlarına kameraya çekmeyi aklınızdan bile geçirmeyin.

ANNESİNİ KÖTÜLEMEK YA DA AİLESİNİ SEVMEDİĞİNİ SÖYLEMEK

Annelerimiz hepimizin en değerli varlıkları tabii ki ve kimseye onlar hakkında kötü söz söylettirmek istemeyiz. Tamam, oğlunu kimse ile paylaşmak istemiyor olabilir, sizi ona layık görmediğini açık açık dile getiriyor olabilir ya da sizi ayırmak için türlü entrikalar içerisine giriyor olabilir ama bu yine de partnerinize açıkça annesinden nefret ettiğinizi söylemenizi gerektirmez. Hiçbir erkek annesi ve sevdiği insan arasında seçim yapmak zorunda kalmamalı.

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDE ONU PEŞİNDE GEZDİRMEK

Alışveriş yapmak bayanlar için inanılmaz keyifli ve mutluluk verici bir aktivite olabilir ama emin olun erkeklere aynı duyguları yaşatmıyor. Bu nedenle erkekler genelde alışveriş yapan kadınlar ile uzun saatler geçirmekten pek hoşlanmazlar. Bir ayakkabı reyonunda saatlerinizi geçireceğinizden ya da çantanın kaç gözü var diye uzun uzun inceleme yapacağınızdan eminseniz partnerinizi bu işe hiç karıştırmayın. Bırakın sizin alışveriş zamanlarınızda o arkadaşları ile vakit geçirsin, siz de sizinle alışveriş yapmak için can atan arkadaşlarınızla birlikte alışverişinize.

- Yeni Alanya Gazetesi, Kadın bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3772412/iliskileri-sarsan-kotu-aliskanliklar