‘Denizolgun bir numaralı adamımdı’

TGF Genel Başkan Vekili, AGC Başkanı ve Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim'in Dim TV'de (dimtv.tv) hazırlayıp sunduğu İğneli Fıçı Nostalji'nin bu akşamki konuğu CHP 22. Dönem Antalya Milletvekili Osman Özcan'dı. Dim'in sorularını yanıtlayan Özcan, Süleymancılar Cemaati'nin merhum lideri Arif Ahmet Denizolgun'la ilişkilerinden, GZP'nin açılması sürecindeki yaşananlara kadar çarpıcı açıklamalar yaptı. 
İşte Özcan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:
‘ALLAH TÜRKİYE’YE YARDIMCI OLSUN’
Deniz Baykal’ı Ankara, Gata’ya ziyarete gittim, İbn-i Sina’ya gittim kızı, hanımı ve oğluyla görüştüm. Baykal tam olarak iyileşmiş değil. Kekeler gibi konuşuyor. Çok üzüldüm çok sevdiğim biri.
Türkiye’nin en iyi politikacılarından biri Kıbrıs’ın alınmasında önemli rol oynadı. CHP oy bakımından Deniz  Baykal ayrıldığında yüzde 28’deydi. Cumhurbaşkanlığı sisteminden sonra partilerin başarıya ulaşması çok zor. Türkiye’ye Allah yardımcı olsun. Bu sistem Türkiye’ye uymaz ben tarihi biliyorum, çok okudum hiç bir Türk milletinde ve dünyada böyle bir sistem yok.

Olağanüstü kurultayla CHP’de genel başkanın değişmesiyle partinin durumu  kötüye gitmez daha kötü de olmaz ama. Şu var CHP’nin 1 oyu var ne olursa olsun yüzde 25 oy alıyor. Bunu ileriye götürecek değişimler yapmalı. Demokratik usüller yerine getirilmeli, özgürlük ve adalete önem veriyorum. 
‘ASLINDA 4’ÜNCÜ SIRADAYDIM’
Ben hareketliyim bir işe girersem bütün gücümle yaparım ilçe başkanı olunca saat 08.00’de giderdim akşam 17.00’de çıkardım parti binasından. Halkın içinde olurdum, dükkanları gezerdim şuanda bile selam vermeden geçmem. Her dükkana selam veririm çayını içerim şu saatte diye kimseye söz vermem. Herkesle iyi ilişkiler içerisindeydim 2002’de 8’inci sıradan aday gösterilince üzüldüm. O dönem sıra kaydırmalar oldu ama girmeyelim bu konulara. Ben aslında 4’üncü sıradaydım. Deniz beyde ‘Sen  karışma çalışmalarına devam et’ dedi ben sorumluluğumu bilirim parti içinde mücadele edersin o ayrı partiyi yıpratarak bir yere varamazsın. Ben o toplara girmedim. 
‘BENİM BİR NUMARALI ADAMIMDI’
Süleymanlılar Cemaatinin lideri rahmetli Arif Ahmet Deniz Olgun benim bir numaralı adamımdır. Telefonla sürekli konuşurduk. Ofis telefonuna telefon ederim, o bana döner hatta cemaatin Alanya’daki ileri gelenlerinden çok samimi adamımdır. FETÖ’cü okullara da giderdim. O müdürlerle de konuşurdum. Erdoğan’da diyor ‘Beraberdim onlarla ama bilemedim’ 
‘BİNALİ YILDIRIM’A RAPOR SUNDUM’
Gazipaşa havalimanına paraşüt iner eğitim uçuşları yapılır oraya uçak inmez, dağa çarpar. Şimdiki Meclis Başkanı Binali Yıldırım’la Sudan’a gidiyoruz beraber. CHP’yle ben varım. AKP’lilerde var. İlk uçuşumuz THY’nin ilk seferi. Baya kalabalık. Müdürlerde var raporda var elimizde. İngiltere’den bir adam getirmişler ‘200 kişilik uçaklar iner denize doğru pist uzatılabilir’ diye rapor hazırlatmışlar. 
Raporu kendisine sunduk ‘Olmaz’ dedi. Bende ‘Siz de bu işin uzmanı değilsiniz ben de. Olur diyorlar’ dedim. ‘İnceleyin’ dedi dosyayı verdi. Bende bu işle uğraşan bir bayan var onu buldum ‘Buraya küçük uçaklar inebilir bana rapor getir’ dedi. Bende bakanın yanına gittim ‘Oraya küçük uçaklar inebilir’ dedi. Bende ‘Büyük uçakta inecek ara yerde oyun var’ dedim. 
‘MECLİSTE BERABER OTURURDUK’
Antalya milletvekili olunca biz iyi ilişkiler kurduk Mevlüt Çavuşoğlu’yla mesela mecliste otururken onun yanına giderdik, onlar gelirdi. Osman abi der saygılıdır. Bir millet vekili arkadaşımdır gerekli saygıyı gösteririz. 
‘GÜRÜLTÜDEN UZAK YAŞIYORUM’
Ben çiftçi evladıyım, çobanlık yapardık. Babam 35 yıllık muhtarlık yapmış biriydi. Arazisi fazlaydı. 1978’de köye bir şey getirdim erkenci kirazı ilk olarak Türkiye’de burada erkenci kiraz çıkar. 50 TL’den başlar. 2. olarak da yeni bir şey yaptım. Cevizciliğ getirdim. 130 dönüm arazimiz var ceviz ektik, yetiştirdik ve satıyoruz. Köyümüzde başladı cevizciliğe ve o bölgenin kalkınmasına yardımcı oldum. Örnek olmaya çalışıyorum gürültüsüz yerde yaşıyor, 900 rakımlı bir yerde kalıyorum. Politikayı bırakmadım çünkü sen bıraksan bile o seni bırakmaz. İşlerini gördüğümüz arkadaşlarımızın yeniden işlerini görmeye çalışıyoruz. Türkiye’nin demokratikleşmesi için elimizden geleni yapacağız. Atatürk’e bağlılığımız devam edecek biz yine meclisi eski çalışma düzenine getirmek istiyoruz. Atatürk’ün emanetçisiyiz ve o emanetleri yerine getirmek zorundayız. İnanıyorum ki o sisteme döneceğiz CHP iktidarı olursa Türkiye aradaki farkı görmüş olur.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3770191/denizolgun-bir-numarali-adamimdi