Güzel oyun, kötü sonuç

Sevban Şanlı
Sevban Şanlı

SÜPER

Lig’in iki yeni temsilcisinin karşılaştığı müsabakada gülen taraf Adanaspor oldu. Maçtan önce sosyal medyada temsilcimiz Aytemiz Alanyaspor’un 3 puan alamayacağını tahmin etmiştim. Çünkü Adanaspor ilk galibiyetini bu maçta almış olsa da, diğer maçlarda güzel oyun sergileyip galibiyet alamayan ekipti. Çok genç ve diri bir ekip olan Adanaspor, sosyal medyada kümede kalamayan ekipler arasında ilk sırada gösteriliyordu fakat Adanaspor bu oyunla Süper Lig’de kalır.
Akdeniz derbisinde ilk 10 dakika kısır ve pozisyonsuz geçmişti. 10. dakikadan sonra iki ekip de defansta açık vermeye başladı ve oyun hızlandı. Haftanın en bol gollü maçı ve haftanın seyir zevki en yüksek maçlarındandı diyebiliriz. Sackey'in yokluğunda Süper Lig maçlarında ilk defa ilk 11’de başlayan Taha Yalçıner gösterdiği performans ile taraftarı memnun edemedi. Taha’nın yerine oyuna giren Gökay İravul ise ilk defa bu sene ilk 18 kadrosunda yer aldı. Sonradan oyuna girmesine rağmen bu şansı iyi değerlendiremeyen Gökay, Taha ile beraber maçtan hemen sonra sosyal medyada çok konuşuldu.
Basit hatalar ve boşa harcanan onca fırsat yüzünden Adanaspor deplasmanından elimiz boş döndük ama bu maçtan çıkarılacak çok ders var. Ba ve Omeruo bireysel olarak çok güzel performans sergileseler de ikisi birbirine henüz daha uyum sağlayamamış. Uyum sağladıktan sonra ikisinin daha da iyi olacağından şüphem yok. Takım olarak her geçen gün bize seyir zevki yüksek futbol izleten temsilcimiz her hafta daha da iyiye gidiyor fakat bu takıma kesinlikle tecrübeli iyi bir ön libero şart.
Haftaya evimizde lider Medipol Başakşehir’i konuk edeceğiz. Bu maçın sonucunu merakla bekliyorum. Sebebi ise Alanyaspor’un alışılmış bir durumu var ki o da iç sahada kolay kolay rakibe puan vermiyor. Başakşehir ise bu sene namağlup olarak yoluna devam ediyor. Alanya halkını ve futbolseverleri bu haftasonu güzel bir maç bekliyor. Takımımız bu maçın üstesinden gelebilecek durumda. Umarım evimizde Başakşehir’i bu senenin ilk mağlubiyetiyle tanıştırır ve üst sıralara tırmanırız.

- Yeni Alanya Gazetesi, Sevban Şanlı tarafından kaleme alındı
https://www.yenialanya.com/makale/3767246/sevban-sanli/guzel-oyun-kotu-sonuc