İnegölspor'un 1.Lig ısrarı

Cem Taşkıner
Cem Taşkıner

İnegölspor, Altay karşısında zor da olsa 3 puanı hanesine yazdırarak lider Balıkesirspor’u takibini sürdürdü. Altay maçına 3 bölüm haline bakmak lazım. İlk yarım saat, 30-60 arası ve son yarım saat. İlk yarım saatte iki takım da birbirini tarttı bir manada. Çok fazla risk almadan geçen ve vasatın üzerine ulaşamayan bir yarım saat izledik. 30-60 arasında ise İnegölspor, hem kalite farkını hem de ev sahibi olma özelliğini ortaya koymaya başladı. Savunma arkasına atılan toplar, İlhan gibi seri oyuncuların ağırlığını hissettirmeye başlaması ile İnegölspor ilk yarının son 15 dakikası ile ikinci yarının başlarında gerçekten iyi oynadı.

Fakat son yarım saatte Kemal’in doğru bir hareketle yaptığı faulün ardından gelen kırmızı kart ve rakibe bir eksikle mücadele etme durumu oyunu da değiştirdi. İnegölspor, daha çok skoru koruma amaçlı, fakat yine savunma arkasına koşu yapabilen oyuncuları kullanarak olası bir golü bulma düşüncesiyle hareket etti. Şunun altını çizelim ki İnegölspor’lu futbolcular maçın tamamında özellikle de son yarım saatte olağanüstü bir mücadele örneği ortaya koydular. Yardımlaşmanın üst düzeyde olduğu bir maçta Berkay’ın güzel ortasına Raif çok iyi yükseldi ve topu filelerle buluşturdu. Uzatmalarla beraber o 10 dakikalık süre bitmeyecek gibi gelse de İnegölspor çok önemli bir 3 puan aldı.

Tokatspor deplasmanında alınan 3 puan ardından da Altay karşısında 30 dakika 10 kişi oynamamıza rağmen alınan galibiyet, İnegölspor’un PTT 1.Lig ısrarını son haftaya kadar sürdüreceğini gösteriyor. Her ne kadar Onursal Başkan ‘Şampiyonluk’ lafı edilmesinden hoşlanmasa da bu takım bu mücadele ile PTT 1.Lige çıkmayı fazlasıyla hak ediyor. İnşallah olur. Ama olmazsa da canları sağ olsun. Biz bu sene ligde kalmayı hedeflemiyor muyduk?

- Yeni Alanya Gazetesi, Cem Taşkıner tarafından kaleme alındı
https://www.yenialanya.com/makale/3747758/cem-taskiner/inegolsporun-1lig-israri