ALTSO ve ALSMO'dan seferberliğe davet

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesi' bilgilendirme toplantısı 7 Mart Salı günü saat 14.00'de ALTSO Konferans Salonu’nda düzenlenecek.

 ALTSO ve ALSMO işbirliğinde gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantısına SGK İl Müdürü Nejat Deniz ve İŞKUR Antalya İl Müdürü Veli Tekkanat da katılacaklar. 
 'İstihdam Seferberliği' kapsamında yapılan düzenlemeler, teşvikler ve İŞKUR tarafından düzenlenen mesleki eğitim programları hakkında bilgilerin aktarılacağı toplantıya konuşmacı olarak da SGK ve İŞKUR İl Müdürlüğü’nden uzmanlar katılacak.
 
'TÜM ÜYELERİMİZİ DAVET EDİYORUM'
İşverenlere, iş arayanlara ihtiyaç duydukları danışmanlık ve eğitim hizmetlerinin sunulması, iş arayanların istihdam edilmeleriyle işverenlerin ihtiyaç duydukları nitelikli işgücünün temin edilmesi amaçlan 'Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği'nin önemine dikkat çeken ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, tüm üyeleri toplantıya davet etti.

Şahin, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın startını verdiği milli seferberlik projesi hayata geçti. Bu konunun ne kadar önemli olduğunu hem ekonominin canlanması açısından, hem de işverenimizin, esnafımızın bunlardan nasıl yararlanacağını müşahade edeceğiz. İŞKUR’dan gelecek uzmanların vereceği bilgiler büyük önem taşıyor” dedi.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3740150/altso-ve-alsmodan-seferberlige-davet