Vali Türker Alanya'yı gezdi

ANTALYA

Valisi Muammer Türker,  Alanya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Vali Türker, ailesiyle birlikte geldiği Alanya’da, sırasıyla Alanya Kalesi, İç Kale, Süleymaniye Camii, Kültür Evi, İpek Evi, Mecveddin Sarnıcı, Gemili Mescit ve Kale Kapısı’nı gezdi. Vali Türker, gezi sırasında kendisine eşlik eden Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven ve Alanya Arkeoloji Müzesi Müdürü Seher Türkmen’den tarihi ve turistik yerler hakkında bilgiler aldı.

GENÇLERLE SOHBET ETTİ

Vali Türker, gezi sırasında Alanya Kalesi’nde karşılaştığı gençlere öğrenci olup olmadıklarını sordu. Gençlerin açık lisede okuduğunu öğrenince Vali Türker, onlara ileriye dönük hedeflerinin neler olduğu sorusunu yöneltti. Henüz bir karar vermediklerini öğrenen Türker “Artık ileriye dönük hedeflerinizi saptayacak, düşüncelerinize yön verecek yaştasınız. Bir an önce hedeflerinizi belirleyin” dedi. Vali Muammer Türker, Alanya Kalesi’nde hediyelik eşya satan esnafa hayırlı işler temennisinde bulunup, kale sakinleri ve kaleyi gezen turistlerle de sohbet etti.

SELÇUKLU YAPILARINI İNCELEDİ

Türker, daha sonra Selçuklu yapıları olan Tersane, Kızılkule ve Tophane’yi gezerek bu yapılar hakkında Kaymakam Tanrıseven’den detaylı bilgiler aldı. Gezisinin son durağı Damlataş Mağarası olan Vali Türker ve ailesi, geziden memnun bir şekilde Alanya’dan ayrıldı.

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/3732718/vali-turker-alanyayi-gezdi