'Tercihimizi konuttan yana kullanacağız' 

HER şeyin yasaya uygun olduğunu belirten tapu sahibi Best Home İnşaat ve Emlak sahibi Mehmet Ali Yetgin, henüz netleşen ve üzerinde çalıştıkları bir proje olmadığını, çalışmaların ileriki günlerde netleşeceğini belirtti. Yetgin, bölgede geçerli olan İmar Kanunu'na göre araziye ya konut ya da turizm tesisi yapılabileceğini, kendilerinin tercihlerini konuttan yana kullanacaklarını vurguladı. 

'MUHTEMELEN SEZON SONU OLUR'  

Yetgin, Yeni Alanya'nın soruları üzerine şu bilgileri verdi: 

"Elimizde şu an çalışılmış bir proje yok. Bizim burada resmi olarak iki tane hakkımız var. Birisi konut, diğeri turizm tesis alanı. Biz tercihimizi konuttan yana kullanacağız ve konut kararı aldık. Şu an için elimizde hazırlanmış bir proje yok. Bu konuda bir açıklama yapmamıza da gerek yok. Sonuçta Alanya’da herkes orada imarın ne olduğunu, ne yapılacağını biliyor. Yaklaşık 10 gündür de bu konuya ilgi gösteriyorsunuz. Dolayısıyla da herkes oranın ne olacağını biliyor. Biz oranın tapusunu aldık. Üzerinde konut anlamında düşündüğümüz bir proje var. Henüz daha netleştirmiş değiliz. Proje ne zaman çıkar ve ruhsata ne zaman gideriz bilmiyorum. Muhtemelen sezon sonu olur ama daha henüz netleştirdiğimiz bir şey yok."

ALANYA DİNAMİKLERİ ETKİ YARATAMADI 

Oasis kararı ile birlikte Alanya dinamikleri tarafından turistik tesislerin yıkılıp yerine konut yapılmasıyla Alanya turizminin ciddi yaralar aldığı uyarısı yapılmış, denize sıfır Oasis'in yerine konut değil turistik tesis yapılması, hatta 7 yıldızlı marka bir otelin hayata geçirilmesi gerektiği vurgulanmıştı. (Gülşah ANAK) 

- Yeni Alanya Gazetesi, Turizm bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/11894816/tercihimizi-konuttan-yana-kullanacagiz