Alanya'da yeni yola imar freni

KARAYOLLARI tarafından Alanya'da yapımına başlanan ve Alanya'daki ulaşım krizini büyük ölçüde çözmesi beklenen yeni çevre yolu inşaatı Tosmur'a kadar gitti ancak Alanya Belediyesi'nin 18. madde uygulaması gerekçe gösterilerek çalışmalar durdu.
AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Alanya Belediyesi'nin imar çalışmalarını tamamlamasının ardından çevre yolunda çalışmaların hızlanacağını ifade ederken, yolla ilgili hem Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı hem de Antalya Valiliği nezdinde toplantılar yapıldığını söyledi. Vatandaşlar yolun bir an önce tamamlanmasını isterken, muhalefet partilerinin ilçe başkanları konuyu Yeni Alanya'ya değerlendirdiler.


'DOĞRU PLANLAMA YAPILMIYOR'


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, hükümet tarafından Alanya'ya yapılan yatırımların plansız olduğunu ifade ederken "Karayolları tarafından yapımına başlanan yeni çevre yolu için doğru planlama yapılmadı. Projeye başlarken kamulaştırma tam olarak yapılmadığı için işin içine Alanya Belediyesi de dahil oldu. Yonca yaprağı şeklinde yapılacak girişle ilgili iki defa proje değişti. Yazık oluyor, yatırımlar atıl vaziyette bekletiliyor. Öte yandan kur artışları nedeniyle yükleyici firmalar işin içinden çıkamıyor ve kaçmak zorunda kalıyorlar. Bu yolun bir an önce bitirilmesi gerek. Bölge halkı da çok rahatsız. Cumhur İttifakı olan AK Parti ve MHP'li Alanya Belediyesi bu konuda neden anlaşamıyor bilemiyorum ama yazık oluyor" dedi. İbrahim İPBÜKER

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/11182620/alanyada-yeni-yola-imar-freni