Gazipaşa’da deniz dibinden çıkanlar şaşırttı

GAZİPAŞA Belediyesi ekipleri, Çevre Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Geçtiğimiz pazar günü Gazipaşa Belediyesi bitki üretim tesisinde üretilen fidanları belediye Halk Büfe’ye gelen misafirlere hediye eden belediye ekipleri, önceki gün de Cumhuriyet ve Ahmet Tuncer İlkokulu’nda çevre bilinci semineri düzenledi. Aynı gün tertemiz bir Gazipaşa düşüncesiyle Gazipaşa Limanı’nda temizlik etkinliği yapıldı.

HEM DENİZ HEM DE LİMAN ÇEVRESİ TEMİZLENDİ

Cumhuriyet İlkokulu önünde başlayan etkinlik, egzoz salımını azaltmak için bisikletlerle başladı. Bisikletlerle deniz yolundan limana gidildi. Limanda gönüllü dalgıçlar tarafından deniz temizliği yapıldı. Dakikalarca denizde atık arayan dalgıçlar, uzun uğraşlar sonucunda onlarca otomobil lastiklerini denizin dibinden çıkardı. Lastikleri gören vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Serkan Özkurt, Ahmet Kalaycı ve Adem Kaya, Gazipaşa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Temsilcisi Talip Devrim Özgen ve Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Fevzi Oğuz’un katıldığı etkinlikte, liman çevresindeki atıklar belediye ekipleri ve vatandaşlar tarafından temizlendi.

‘BU ÇEVRE BİZİM’

Çevre bilinci oluşturmak için düzenlenen etkinlik sonunda konuşan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Dünya Çevre Haftası etkinliklerimiz kapsamında bugün Gazipaşa limanında temizlik etkinliği gerçekleştirdik. Gönüllü dalgıçlarımız denizaltı temizliği yaparken, etkinliğe katılan vatandaşlarımızla birlikte liman çevresini temizledik. Bu güzel farkındalık etkinliğinde bizlere destek olan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne, Gazipaşa Balıkçılar Kooperatifi üyelerine, gönüllü dalgıçlarımıza ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Toprağımızı, havamızı ve denizlerimizi her zaman temiz tutalım. Bu çevre bizim. Bu memleket bizim!” ifadesini kullandı.

- Yeni Alanya Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/11084673/gazipasada-deniz-dibinden-cikanlar-sasirtti