Kurtlar Vadisi’nin unutulmaz sesi DİM TV’deydi


ASTORİAHOMES.RU ana sponsorluğunda Tülay Şengün’ün hazırlayıp sunduğu Vizyon’da bu hafta, Alanya halkının yanı sıra son dönemde rol aldığı ‘Kurtlar Vadisi’ dizisi nedeniyle tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı ses sanatçısı Ali Ateş izleyici karşısına geçti. Seslendirdiği türkülerle de izleyicileri mest eden Ateş, şunları söyledi:


‘ELA BEBEĞİMİZE KONSERE HAZIRIM’


“Ela bebeğimizin tedavisine destek olmak üzere pazartesi gün Gazipaşa’da ses sanatçısı Ümran Gülcan sahne alacak. Bu tür organizasyonlar birlik ve beraberlik için çok önemli. Pazartesi akşamı ben Ankara’ya gitmeyecek olsaydım mutlaka katılırdım. Ancak buradan şunun da sözünü vereyim; kim düzenlerse düzenlesin Ela bebek için konser vermeye hazırım.


‘İLK OLARAK ÖĞRETMENİM KEŞFETTİ’


Ben Gündoğmuş’un Ortakonuş köyündenim. 14 yaşından beri Alanya’da yaşıyorum. Çok ülke ve şehir gezdim. Bir öğretmenimiz vardı. Herkese türkü söyletti. Beni kenara çekti. Ben ilk kötü okuduğum için ayırdığını düşündüm. Bana sesimin çok değerli olduğunu söyledi ve beni keşfetti. Hala görüşüyorduk ve Lüleburgaz’da yaşıyordu. Metin Yılmaz isimli öğretmenimiz geçen sene pandemiden dolayı hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin. İkinci keşfim de, Alanya Çay Bahçesi’nde türkü yarışması olmuştu. ‘Kurtuluş’ diye bir sanatçı vardı, o da vefat etti. İkinci keşfimi de o gerçekleşti. Türkiye’nin pek çok kıymetli sesi bir zamanlar Alanya’da çalıştı. Alanya dünya şehri.


‘O GENÇ OĞUZ YILMAZ’DI’


Askerden yeni geldiğim sıra Ankara Maltepe’deki bir düğün salonunda solistlik yapıyordum. Genç yaşlarda bir delikanlı ‘Ağabey ben de sanatçı olacağım’ dedi. Ben de tabi ki olabileceğini söyledim. Bir tane türkü okudu ve güzel de okudu. O genç Oğuz Yılmaz’dı. Geçen sene vefat etti. Allah rahmet eylesin. Belki çok popüler olsak başımıza başka bir şey gelecekti. Yine de halimize şükürler olsun.


‘İLK ALBÜMÜM 92 YILINDA ÇIKTI’


89 yılında İzmir Fuarı’nda çalışmaya başladım. 92 yılında da ilk albümüm çıktı. İlk albümümde hareketli Ankara Türküleri derlemiştik. Metin Günay’ın ağabeyi Yumuşan Günay var. Gata’da görevli doktor kendisi. Oradaki görevi esnasında tanışmıştık. Bana ‘Deli Yürek’te oynatayım seni’ demişti. Nasip olmadı. Kurtlar Vadisi’nin ikinci sezonunda Yumuşhan Günay’a sordum, ve aradı Osman Sınav’ı. Çengelköy’de görüştük. Türküyü yaptık, sözü ve müziği bana ait. Beğendiler ve o bölümde misafir oyuncu olarak çıktık. İstanbul’da caddelerde gezemiyorduk. Hayatımın dönüm noktalarından. Ardından Alanya’ya geri geldik ve 10 albüm yaptım. Şu anda albüm işi bitti.


‘SALI VE ÇARŞAMBA KLİBİNİ ÇEKECEĞİZ’


Nasıl ‘Güzel Alanya’m’ diye yazdıysam ‘Güzel Ankara’m’ diye bir türkü yazdım. Kısmet olursa salı ve çarşamba günü klibini çekmeye gidiyorum. Sağolsun tüm dostlarımız destek oldular. Senaryosu bana ait. Yönetmenliğini de ben yapacağım.” (Gülşah ANAK)

- Yeni Alanya Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yenialanya.com/haber/10374188/kurtlar-vadisinin-unutulmaz-sesi-dim-tvdeydi