banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Tatil aktivitelerinde neler yapılmalı

Tatil yapmayı sadece sırt üstü yatmak olarak düşünmeyin. Tatilde de yapabileceğiniz bir sürü aktivite var

YAŞAM 26.07.2014, 17:06 25.07.2014, 16:08
 Tatil aktivitelerinde neler yapılmalı
banner404
HER gün bir saat egzersiz yapmak tatilde de formunuzu korumanıza yardımcı olur. Malum tatildesiniz, güzel yiyecekler ilginizi çekiyor ve kendinize engel olamıyorsunuz. O halde mutlaka her gün bir saat egzersiz yapmanızı öneriyoruz. Zaten hava çok sıcak bir de spor yaparsam çok terlerim ve bütün karizmam yerle bir olur diye düşünmeyin. Önerimiz Oriflame’nin Activelle Fresh Yeşil Çay Özlü 24 Saat Etkili Anti-Perspirant Deodorantı ile bu durumdan kurtulabilirsiniz. Terlemek ne yazık ki birçoğumuzun kabusu. Ve ne yazık ki sadece kokudan kurtulmak da yeterli değil. Yapış yapış bir his, kıyafetlerin koltuk altı kısmının ıslak görünmesi büyük bir problem. Yapacağınız bu doğru deodorant seçimiyle tüm bu sorunlara veda edebilirsiniz.
SPOR YAPARKEN KIYAFET SEÇİMİ NASIL OLMALI?
Doğru seçtiğiniz spor kıyafeti size kendinizi daha enerjik hissettirir. Yaptığınız spora uygun ayakkabı seçimi ise ayak sağlığınız için çok önemli. Spor yaparken ayağınıza takılacak, hareketlerinizi engelleyecek kadar bol giyinmemelisiniz. Eğer dar kıyafet tercih ederseniz içinde rahatça hareket edebileceğiniz, oturup kalkmanıza izin verecek esneklikte olmasına özen gösterin. Kan dolaşımı için bu gerekli.
2- TURİSTLERİ ÖRNEK ALIN
Gittiğiniz tatil yeri neresi olursa olsun mutlaka gezilecek-görülecek bir yeri vardır. Müzeler, kaleler ya da antik yerler... Her gün, güneşin altında boş boş yatmak yerine en azından tatilin bir gününü kültür aktivitesine ayırın ve bu yerlerden birini ziyaret edin. Yorucu bir gün olabilir ama tatil dönüşü arkadaşlarınıza anlatacak hikayeleriniz de olacak unutmayın.
3- PLAJ AKTİVİTELERİ
Su sporlarından birini yapabilirsiniz. Yelken, sörf ya da su kayağı (tatil yerlerinde amatörler için de var) en popüler su sporlarından. Suda spor bana göre değil derseniz plaj voleybolu ideal bir seçim olacaktır.
4- SU JİMNASTİĞİ VE TABİKİ YÜZME
Su jimnastiğini yapabileceğiniz en ideal yer havuz, ama kolay egzersizleri denizde de yapabilirsiniz. Yüzmek ise vücudunuzun tüm kaslarını çalıştırır. Sıkı, esnek ve formda bir vücuda sahip olmamızı sağlar. Tatilde yapabileceğiniz bu bedava aktiviteyi kaçırmayın deriz. Yalnız bizden size tavsiye, her beş dakikada bir yüzme stilinizi değiştirin.
Yorumlar (0)