banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Limonlu suyun faydaları neler?

Sadece salatalara tat verdiğini düşündüğümüz limonun ne kadar faydalı olduğunu biliyor musunuz? Bir bardak suya ekleyeceğimiz birkaç damla limonun mucizelerine şaşıracaksınız

YAŞAM 19.08.2014, 18:08 20.08.2014, 17:15
 Limonlu suyun faydaları neler?
banner404
BİZİM için sadece yemeklerimize, salatalarımıza tat veren limon uzun süredir doğal tedavi yöntemlerinin vazgeçilmezlerinden. Bu elbette birçok sebebi var. Yüksek oranda B ve C vitamini içermesinin yanı sıra limon, kalsiyum, magnezyum ve demir deposu.
Düzenli olarak içtiğiniz suya limon ekleyerek, bu mucize besinin faydalarından yararlanabilirsiniz. Başlangıçta limonlu suyun tadı biraz ekşi ya da acı gelebilir. Ancak sadece birkaç günde suyun tadına alışacaksınız. Dilerseniz zorlanmamak için 8 bardak suya çeyrek limon ekleyerek başlayın ve zamanla bir limona çıkarın. Yazın serinlemenin yollarından biri olan limonlu suyun üç faydasını merak ediyor musunuz?
KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR
Limon, lifli yapısıyla açlık hissini bastırıyor ve iştahı azalttığı için kilo vermeye yardımcı oluyor. Yemeklerin sindirimini de kolaylaştıran limon, karaciğer detoksunda yağları ayrıştırma özelliğiyle biliniyor.
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR
Limonlu su içmek bağışıklık sistemini destekler ve güçlendirir. Her şeyden önce sahip olduğu antibakteriyel özellikler sayesinde, vücudumuza giren ve birçok hastalığa sebep olan mikroplarla mücadele eder. Ayrıca, vücudumuzdaki lenflerin temizlenmesini sağlayarak, lenf sistemimizi de güçlendirir. Lenf sistemi vücuda giren hastalık yapıcı mikropları yakalayıp yok ettiğinden, lenf sisteminin desteklenmesi çok önemli.
İLTİHAPLARI AZALTIR
Eğer siz de eklem iltihabı ya da benzeri sıkıntılardan yakınıyorsanız, size iyi bir haberimiz var. Limon iltihapların tedavisinde büyük bir yardımcı. Bunun sebebi asidik yapıdaki limonun zamanla alkali bir hal alıp, iltihapların temel sebeplerinden biri olan asidin azalmasına yardımcı olması.

LİMONLU SU İÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?
İlk olarak limonu ekleyeceğiniz suyun ılık olmasına dikkat edin. Soğuk limonlu suyun diş minelerinize zarar verebileceğini unutmamalısınız. Organik ve GDO’suz limon kullanmayı tercih edin. Özellikle hazır limon sularından uzak durun. Hazır limon sularının içerdiği koruyucu maddeler, sağlığınıza zarar verebileceği gibi limonun tüm vitamin ve antioksidan özelliklerini de yok ediyor.
- 3. HABER
- Vücut sıkılaştırma yöntemleri
FAZLA kilolarınızdan ve selülitlerinizden kurtulup hayalinizdeki vücuda sahip olmanızın birçok yolu var. Bölgesel yağlanma ve sıkılaşma sorunlarına çözüm getiren son yöntemler ve detayları Portakal sayfalarında
Fazla kilolarımızdan bir şekilde kurtulsak da geriye kalan sarkmalar, ciltteki dalgalanmalar ve bölgesel yağlanmalar biz kadınların en büyük dertlerinden biri oluyor. Sıkı, ince bir vücut, selülitsiz ve pürüzsüz bir cilt neredeyse hepimizin hayali. Bizce bu vücuda kavuşmak için en sağlıklısı, bir egzersiz programını disiplinli bir şekilde takip etmek. Ama şehir hayatı çoğu zaman kısa süreli ve hızlı çözümlere başvurmamızı da gerektirebiliyor. Eğer siz de uzun vadeli bir incelme programını takip edecek zamanı ve enerjiyi bulamıyorsanız, son teknolojinin kullanıldığı farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.
Bölgesel yağlanma, selülit, ciltte sarkma ve dalgalanma gibi sorunlardan muzdarip olan ve hızlı çözüm yolları arayanlar için son yıllarda en çok tercih edilen kolay birkaç yöntemi bir araya getirdik.
COOL SCULPTİNG
Cool Sculpting yağları dondurarak yok eden bir soğuk lipoliz uygulaması. Bu yöntemle dondurularak kristalize edilen yağ hücreleri iki ay gibi bir süre içerisinde parçalanıyor ve vücuttan doğal olarak atılmaya başlıyor.
Ağrısız ve acısız olan bu yöntemle sadece kas üstü yağ tabakası hedeflendiği için çevredeki dokular herhangi bir zarara uğramıyor. Türkiye’ye Amerika’dan gelen ve son teknolojik yöntemlerden biri olan bu uygulamayla bölgesel olarak fazla yağlarınızdan kurtulmanız mümkün. Eğer bir diyet yaparak kilolarınızdan kurtulduysanız ama bölgesel olarak fazlalıklarınızdan şikayetçiyseniz, öncelikle bir egzersiz programını takip etmenizi öneririz. Ama kısa sürede ve fazla enerji harcamadan bölgesel yağlanmalarınızın yok olmasını istiyorsanız, cool sculpting farklı bir alternatif olabilir.
V SHAPE
V Shape, fazla kilolarından, selülitlerinden, bölgesel yağlanmalarından kurtulmak isteyenler için yeni bir alternatif. Fazla kilo vermenin yol açtığı sarkma problemlerinin çözümü için de öneriliyor.
Vücudun sıkılaştırılmasından incelmesine, bölgesel zayıflamadan selülitlerin giderilmesine kadar pek çok estetik soruna çözüm olan bu yöntemle siz de hemen sonuç verecek farklı bir yol deneyebilirsiniz.

THERMAGE BODY
Son yılların çok konuşulan yöntemlerinden biri de Thermage Body. Ameliyat veya iğne gerektirmeden cildi sıkılaştıran ve daha genç bir görünüme kavuşturan bu yöntem ile selülitlerden kurtulmak mümkün.
Kısa sürede hızlı sonuç almak isteyenlerin özellikle rağbet gösterdikleri Thermage, uygulandıktan hemen sonra sonuç veriyor ve etkisi altı aya kadar devam ediyor. Dalgalanma ve sarkma meydana gelen karın, bacak, kol ve kalçalarda pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyenler uzun vadeli egzersiz programlarına farklı bir alternatif olarak değerlendirebilirler.
(pudra.com)
Yorumlar (0)