banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Gündelikçiler, evin bekar genciyle cinsel ilişkiye girmek zorunda!

Gelenek, geçmişten günümüze gelen her şeyi çevreleyen, sosyal ve politik sistemler, değerler , inançlar bütünüdür. Pek tabi bir çok toplumun birbirinden farklı, şaşırtıcı geleneği var. İşte dünyanın farklı yerlerinden araştırıp bulduğumuz; ama hala devam edip, etmediğine emin olmadığımız şoke edici 10 farklı gelenek...

YAŞAM 10.08.2017, 16:09
Gündelikçiler, evin bekar genciyle cinsel ilişkiye girmek zorunda!
banner404

1- Kuzey Kore
Kuzey Kore'de kadınlarda 25, erkeklerde ise 27 yaşın altında evlenmek kanunen yasak. Evlenmeden önce bireylerin askerlik ve devlete karşı diğer yükümlülüklerini yerine getirmiş olması gerekiyor.
2 -Endonezya
Torajanlar Endonezya'da bir kabile. Cenaze törenleri Torajan insanları için yaşamın önemli bir anı. Yokluk içinde yaşadıkları için bir ailenin masrafları karşılayabilmesi aylar sürüyor. İşte bu paranın birikmesi gereken aylar boyunca cesede kıyafet giydiriliyor ve ölü beden evde tutuluyor. Torajanlar ölünün ruhunun gömülünceye kadar evde kaldığına inanıyorlar. Ölü gömülmeye hazır hale geldiğinde de tabutlar genellikle mağaraya yerleştiriliyor. Ölünün heykelleri de tabutun yanında dışarı bakacak şekilde yerleştiriliyor.
3- İngiltere
Liverpool'da dükkan dekoratörleri, çocuklar vitrini seyrederken kadın vitrin mankenini soyamaz ya da giydiremez.
4- Hindistan ,Nepal ,Bangladeş
Shiva'ya tapan gizli Hint örgütü üyeleriShiva'yı en üstün tanrı olarak görüyorlar.Shiva'nın her şeyi yarattığına inandıkları için hiçbir şeyin kötü olduğuna inanmıyorlar. Bu yüzden her türlü cinsel aktiviteye katılıyor, uyuşturucu kullanıp alkol tüketiyorlar ve et yiyorlar. Tabu anlayışları yok. Garip olan gelenekleri yamyam olmaları ve bunun için özel tapınakları var. Kıyafetlerini ölülerden temin ediyor, ölüyü yakıp ısınıyor ve yemeğini nehirden temin ediyorlar. Nehir üstünde sürüklenen kadavralar yakalanıyor ve uzuvlar kesildikten sonra çiğ olarak yeniyor.
5- Hindistan
Hindistan'da evlere gündeliğe gelen kadınlar evdeki bekar gencin cinsel ihtiyacını karşılamak zorunda.
6- Amboyna Adası
Amboyna Adası'nda ürünün az olacağı belirlenirse, erkeklerin güneş batımında çıplak olarak tarlaya gidip ekinlerin arasında mastürbasyon yapmaları gerekiyor.
7- Moritanya
Moritanya'da obezite bir gelenek olmuş. Evlenme çağına gelen kızların en az 60, en fazlada 100 kilo olması gerekiyor. Eğer yemek yemezlerse de kızlar cezalandırılıyor.
8- Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti'nde bira banyosu çok moda! Çekler bira banyosunun sağlığa çok iyi geldiğini düşünüyorlar. Sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkisi olduğuna inanıyorlar.
9 -Tayvan
Tayvan'da damadın akraba ya da arkadaşı gelinin bekaretini alıyor. Gerekçesi: Damat böyle sıkıcı bir işle zaman kaybetmesin!
10- Venezuela , Brezilya
Yanomamö, Venezuela ve Brezilya'dan kökenini almış büyük bir kabile. Modern yaşamdan uzakta eski geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir kabile. Bu kabilenin insanları dini geleneklerinden dolayı ölü insanın vücudundan herhangi bir parçayı saklamayı yasaklıyor. Bu kabilede biri öldüğü zaman tamamen yakılıyor. Küller ise aile bireyleri arasında paylaştırılıyor ve yeniy

Yorumlar (0)