banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Cilt bakımınızı saate göre ayarlayın

Bilim adamları cildin her saatte farklı bir bakıma ihtiyaç duyduğunu açıkladılar. Görünen o ki, cilt bakımını saate göre ayarlamak, bakımdan daha fazla verim almayı sağlıyor

YAŞAM 06.08.2014, 17:55 05.08.2014, 17:50
 Cilt bakımınızı saate göre ayarlayın
banner404
BİLİM insanları, yaptıkları çalışmaların istatistiksel sonuçları ışığında cildin her saatte farklı bir bakıma ihtiyaç duyduğunu açıkladılar. Peki, saat kaçta, nasıl bir bakım uygulamak gerekiyor
07.00 - SU İÇMELİ
Sabahları vücudumuz su kaybetmiş şekilde uyanırız, bu nedenle ilk yapmamız gereken bir bardak su içmek. Dermatolog Dr. Nicholas Perricone, hücrelerimizin susuz kaldığında düzgün işlev görmediğini söylüyor. Susuz kalmış bir cilt, parlak ve yumuşak olamaz.
07.30 - CİLTTEKİ YAĞI TEMİZLEMELİ
Eğer uyandığınızda cildinizin yağlı olduğunu hissediyorsanız, cildin kendi ürettiği sebum denilen yağı cildinizden temizlemeniz gerekiyor. Dermatolog Dr. Sam Bunting, ciltteki yağ temizlenmeden uygulanan kremlerin işe yaramayacağını belirtiyor. Ayrıca temizleme işleminden sonra cilde bir antioksidan serum uygulamayı öneriyor.
07.45 - GÜNEŞ KREMİ SÜRMELİ
Bulutlu sonbahar ve kış günlerinde bile farkında olmasanız da zararlı güneş ışınları cildimize etki ediyor. Cildin yaşlanmaması için güneş koruyucuyu önemsemek gerekiyor.
12.00 - YAĞLANMAYA KARŞI PUDRALAMALI
Cilt, öğlenleri normalden daha fazla serum üretiyor. Yağlı görünüme karşı alın ve burun bölgesini pudralamalıyız.
13.00 - VİTAMİNİ ALMALI
Hastalıklardan korunmak ve cildi taze tutmak için gerekli vitamin takviyesini yapmayı unutmamak gerekiyor.
16.00 - BUZ TAKVİYESİ
Akşamüzeri saat 4'de vücut ısısı normalin biraz üzerine çıkabilir. Böyle durumlarda yüzünüzün kızardığını hissettiğinizde, bir küp buz emebilirsiniz.
18.00 - MAKYAJ TEMİZLİĞİ
Makyajla kesinlikle uyumamamız gerektiğini biliyoruz. Yine de, yatana kadar makyajı temizlemeyi ertelememize de gerek yok. Cildiniz ne kadar erken nefes almaya başlarsa, o kadar iyi...
21.30 - NEMLENDİRİCİ UYGULAMALI
Cildiniz akşamları yüzde 25 daha fazla nem kaybeder. Hiyalüronik asit içeren kremler ve parafin veya lanolin barındıran ürünler daha etkili olacaktır.
22.00 - RETİNOİD İÇEREN KREM UYGULAMALI
Hücre yenilemede etkili olan retoid kremler yaşlanmayı engellemek için bire bir.
Yorumlar (0)