banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

19 - 24 Ağustos haftasının astrolojik yorumu

Bu hafta gökyüzündeki Ay kapanıyor; duygusal yüklerden, fazla kilolardan, kötü alışkanlıklardan kurtulmak için harekete geçin

YAŞAM 19.08.2014, 18:06 20.08.2014, 17:15
 19 - 24 Ağustos haftasının astrolojik yorumu
banner404
HAFTANIN astroloji rehberini Asude Argun anlatıyor.
19 Ağustos 2014 Salı
Gün boyunca duyguların kraliçesi Ay, meraklı İkizler burcunda yoluna devam ediyor. Araştırmak, öğrenmek, bağlantı kurmak için hareket edebilirsiniz. Çok konuşabilir, soru sorabilir, cevap alabilirsiniz. Aradığınız şeyleri bulmak için harekete geçebilirsiniz.
Gün içinde çok bağlantı gerçekleşmiyor. Ama gerçekleşen bağlantılar etkili olacağa benzer. Ay ile sürprizlerin gezegeni Uranüs arasındaki altmışlık açı, gün içinde sıra dışı olayların gündeme geleceğini söylüyor. Duyduğunuz bir haber, aldığınız bir mesaj duygusal tepki vermenize sebep olabilir. sakinliğinizi korumak, mantıklı davranmak sayesinde sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
İletişim gezegeni Merkür ile hayaller gezegeni Neptün arasında gerçekleşen karşıtlık, birkaç gün boyunca etkisini gösterecek. Hayallere varmak için eyleme geçebilirsiniz. Ancak gerçekçi olmakta zorlananabilirsiniz. Hayale kapılıp zarara görmemek için sorumluluklarınızı hatırlamanız iyi olur. Ağırlığı yapmanız gereken işlere vermeli, sonrasında ulaşmak istediğiniz şeylere yönelmelisiniz. İletişim hatalarına, yanlış anlamalara açık olduğunuzu bilmelisiniz.
20 Ağustos 2014 Çarşamba
Sabah erken saatte Ay mantıklı İkizler’den ayrılıp, burç değiştiriyor, duygusal Yengeç’e geçiyor. Ancak 11:45’e kadar boşlukta, açısız kaldığı için olayların yerine oturması zaman alacak. Ay, Cuma akşamına kadar Yengeç burcunda olacak ve manevi değerleri daha öne çıkacak. Aileye, ülkeye, manevi değerlere daha özen göstermeniz gerekebilir.
Günün tek bağlantısı Ay ile Güneş arasındaki destekleyici altmışlık açı olacak. Bu da Ay’ın kapanmaya, enerjisinin sönmeye başladığı günlere girdiğimizi işaret ediyor. Hafta başı doğacak Yeniay ve ardından Hilal’i görüp yeni adımlar atabilirsiniz. Ay Fazlarını günlük hayatınızda etkili kullanmak için ajandanıza eklemeniz gereken tarihleri burada bulacaksınız: Ay Fazları
Bugün önemli kişilerden destek alabilir, bir işinizi sonlandırmak için harekete geçebilirsiniz.
21 Ağustos 2014 Perşembe
Gün içinde Ay hassas Yengeç burcunda hareket ediyor olacak. Duygular, manevi değerler, koruma, besleme içgüdüsü ön planda kalmaya devam edecek. Ancak gün içinde ortaya çıkan pek çok açıyla, duygularınızı stabil tutmak pek mümkün olmayacağa benzer. İniş, çıkışlara hazırlıklı olmalısınız.
Ay ile gizemli Neptün arasındaki üçgen açıya dikkat etmek gerekir. İç sesiniz yolunuza ışık tutabilir. Ancak hayallere kapılıp, dengeyi elden bırakmamalısınız. Ardından gelene bağlantının mantıklı Merkür’den olması oldukça iyi. Bir an için dağılsanız da, aklınızı kullanıp, gerçekçiliğe dönebilirsiniz. Yapmanız gereken işleri hatırlamanız yeterli olacak.
Ay ile sarsılmaz Plüton arasındaki karşıtlık iniş, çıkışların başladığını gösteriyor. Karşınıza çıkan engeller, duygusal hezeyana sebep olmalısınız. Boş yere inat etmemeli, karşınızdakilere direnç göstermemeli, empati yapmalısınız.
Ay'ın cesur Mars’la üçgeni, aradığınız cesareti sağlayacak. Kendinizi göstermek için kararlı davranabilirsiniz. Tepkileriniz daha açık, net olabilir. Ancak sertlikten sakınmalısınız.
Ardından Ay’ın Uranüs’le yapacağı kareye hazır olmalısınız. Birden hiç düşünmediğiniz şeyler ortaya çıkabilir. Değişen şartlara uyum sağlamanın avantajını yaşamak için her şeyi oluruna bırakmalısınız. Sürprizlere açık olmanız şans getirecek.
Ay'ın son bağlantısı, sorumluluk gezegeni Satürn’le olacak. Gün boyunca değişiklik yaşasanız da, sonunda yapmanız gereken işlere zaman ayırabilirsiniz. Zorlukları aşmak için destek alacaksınız. Tabii ki unuttuğunuz konularda hatırlatılabilir. Kişisel algılamamalısınız.
Bu akşam 22.35’den başlayarak, Cuma akşamı 23.50’e kadar Ay Boşlukta kalacak. Ay’ın açısız kaldığı bu saatlerde ilerlemenin rahat olmadığını hatırlatmak isterim.
Günün bir diğer bağlantısı ile iletişim gezegeni Merkür’ün yenilmez Plüton ile yaptığı açı olacak. İletişim kurduğunuz, yazıp, çizdiğiniz, ortak karar verdiğiniz insanlarla ilgili önemli olaylar gündeme gelebilir. Bu etki birkaç gün öncesi ve sonrası etkili olacak. Önemli imzalar atmanız, kararlar vermeniz gerekiyorsa, bir bilene sorup, farklı görüş almanızı tavsiye ederim.
22 Ağustos 2014 Cuma
Bugün Ay Yengeç burcunda. Hassasiyet, duygusallık gün boyu etkili olacak. Ancak gün boyu Ay Boşlukta olacak. Ay’ın açısız kaldığı bu saatlerle ilgili bilgi almak, ajandanıza isterseniz burada bulacaksınız. Diğer günleri ajandanıza kaydetmenizi tavsiye ederim: Ay Boşlukta
Ancak dün akşam boşluğa düşüp, açısız kalan Ay, akşam 23.50’de Aslan burcuna geçene kadar sabırlı olmalısınız. Ay kapanmakta olduğu için birikmiş işleri toparlamak için bundan güzel fırsat olmaz. Ne kadar hızlı, verimli ilerlediğinizi göreceksiniz.
23 Ağustos 2014 Cumartesi
Bugün Ay Aslan burcunda. Kendinizi daha iyi, neşeli ve enerjik hissedebilirsiniz. Cesaretiniz artacak, aşk dolu olacaksınız. Sanatsal, yaratıcı işler yapabilirsiniz. Sanata, spora, hobilerinize zaman ayırabilirsiniz. Çocuklarla zaman geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye yakın olabilir, aşkı doyasıya yaşayabilirsiniz.
Günün tek bağlantısı ise şanslı Jüpiter’le kavuşum. Ayda bir gelen bu şansı kaçırmamalısınız. Büyümesini, gelişmesini istediğiniz konulara ağırlık verebilirsiniz. Ancak ay kapanmakta olduğundan önemli başlangıçları yapmak yerine, şansınızı kalıcı kılmanın yollarını aramalısınız.
Aşkı arayanlar ise bugünü iyi değerlendirsin. Fırsat kapıya gelmiş olabilir.
24 Ağustos 2014 Pazar
Bu Pazar gününü kendinize ayırmanızı tavsiye ederim. Ay, yaratıcı Aslan burcunda olacak. Kendinizi şımartmak, ödüllendirmek için istekli olabilirsiniz. Neşeli, keyifli işlere yönelebilirsiniz. Kendinizi eğlendirmek için güzel bir film seyredebilir, hobilerinize zaman ayırabilir, spor yapabilirsiniz. Aşk hayatınızı renklendirmek için de fırsat bulacaksınız.
Sabah 11.26’dan itibaren boşluğa düşüp, açısız kalan Ay, pazartesi 12.33’e kadar kişisel konulara ağırlık vermenizi söylüyor. Pazar tatilini de fırsat bilip, olayları akışına bırakmalısınız.
Ayrıca Ay’ın kapanmakta olduğu son gündesiniz. Yeni şeyler yapmak için motivasyon bulamayabilirsiniz. Ancak diyete başlamak isteyenler için bugün çok güzel bir gün… Fazlalıklardan kurtulmak için şimdi harekete geçmeli, pazartesiyi beklememelisiniz. Tüm yüklerinizden, fazlalıklardan kurtulmak için niyet etmeniz bile etkili olacak.
Ay boşluğa düşmeden önceki bağlantılara bakarsak, Ay ile aşk gezegeni Venüs’ün kavuşumu hayatınıza renk getirecek. Kendinizi şımartmak, sevdiğiniz insanla yakınlaşmak için fırsat bulacaksınız. Pazar kahvaltısı keyifli geçeceğe benzer.
Ay ile değişken Uranüs arasındaki uyumlu üçgen, ilişkinize farklı bir bakış açısı getirebilir. Karşınızdakinin duygularını anlamak için empati kurmalı, değişen şartlara ayak uydurmalısınız.
Ay ile savaşçı Mars arasındaki kare, duygularınızı tetikleyebilir. Eğer kendinizi fazla şımartıp, egosal davrandıysanız, eleştiri oklarına dikkat etmelisiniz. Üstelik karşı taraf haklı da olabilir.
Ay ile ciddi Satürn arasındaki kare, duygusal çıkmaz yaratmaması için, gün boyunca abartılı davranmamalısınız. Hayatın gerçeklerini unutmamalı, kendinizi şımartsanız da ayaklarınız yere sağlam basmalı. Üzerinizdeki yükleri fark etmek, onlardan kurtulmak için kendinize zaman ayırmanızı tavsiye ederim. Pazartesi başlayacak hem yeni bir haftaya ve hem de gökyüzündeki Yeniay’a hazırlık yapmak için, bugünü fırsat bilmelisiniz.
Yorumlar (0)