- Bugün 23:53 TSİ

Sektörlerin ‘Corona’ sonrası revizyonu

Coronavirüs hayatımızı yeniden düzenledi

Eski normallerin yerini yeniler aldı ve hemen hemen her sektör kendi içinde bu yeni normallere göre düzenlemelere gidiyor. Ulaşım da bu sektörlerden biri.

Coronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında toplu taşıma araçlarında yolcu sayıları azaltıldı. Hal durum böyle olunca bilet fiyatları da aldı başını yürüdü. Vatandaş da artan fiyatlara ve şehirlerarası taşımacılık yapan firmalara isyan etti.

Karayolu taşımacılık fiyatlarının artması ve uygulanması gereken sosyal mesafe kuralları, yolcuları alternatif ulaşım arayışlarına yöneltti. Taşımacılık yapan bir firma da ihtiyacı ve açığı tespit ederek VİP araçla hizmet vermeye başladı. Yolcuları evlerinden alıyor. Yolculuk öncesi yolcuların ateşi ateş ölçer ile ölçülüyor. Üstelik sosyal mesafe kuralları da ciddiyetle dikkate alınıyor. Firmanın sahibi Ömer Özcan, Antalya’nın da aralarında bulunduğu her kente gittiklerini ifade ediyor.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.